Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Twierdza Kłodzka
#1
Twierdza Kłodzka wiedza fachowa.
Cała kotlina Kłodzka jest miejscem idealnym dla ludzi szukających wrażeń.
Nie kończące się trasy turystyczne, niezliczone zabytki miejsce którego nie da się zwiedzić w jeden dzień.
Twierdza Kłodzka to prawdziwa gratka dla miłośników historii.
Chwała unii europejskiej za finansowanie i wspieranie naszych zabytków gdyby nie pieniądze które przeznaczane są na opiekę nad takimi miejscami już mogło by nie być co zwiedzać. Twierdza nie jest dostępna do zwiedzania samowolnie zawsze tylko i wyłącznie z przewodnikiem. To co można zobaczyć to tak naprawdę kropelka w całym ogromie tego miejsca ale i tak wrażenia są niesamowite.

[Obrazek: wy7t.jpg]

[Obrazek: c4pl.jpg]

armaty w lukach okiennych nie zobaczymy tego od tak a jest takie miejsce w twierdzy w którym stoi czynna armata i jeżeli chcemy wystrzeli dla nas oczywiście trzeba za to zapłacić.
[Obrazek: lqcx.jpg]

[Obrazek: gp0u.jpg]

podziemia to co najciekawsze od takich normalnej wielkości dla przeciętnego człowieka po takie w których nawet moja córka musiała iść na czworakach,i nie ma szans żeby w takim tuneliku zrobić zdjęcie
[Obrazek: qaaq.jpg]

jest różnica prawda ?
[Obrazek: 9bzf.jpg]

Tą datę znamy z historii a jak nie to jest to data uchwalenia Konstytucji 3 maja. Została wyryta przez jednego z więźniów polskich do którego dotarła wieść z góry. Inni więźniowie (innych narodowości) nie rozumieli tej daty dla nich nic nie znaczyła a każdy polak który na nią natrafił zyskiwał nadzieję na wyzwolenie. Bardzo łatwo ją przegapić a wielu oprowadzających nie pokazuje palcem tego kamienia. Naprowadzają tylko zwiedzających co daje dodatkową zabawę.
[Obrazek: b0sg.jpg]

Widok na jedną mniejszych twierdz zawartych w samej Twierdzy Kłodzkiej i o ile mnie pamięć nie myli jest to widok na DonIon czyli ostatni bastion, ostatnia linia oporu.
[Obrazek: qor.JPG]

[Obrazek: 1unc.jpg]

Obok twierdzy mamy wejście do podziemi kłodzkich które w 2007 roku były doszczętnie zalane.
[Obrazek: jid4.jpg]
może i jestem... Bezczelna... ale to własnie jestem Ja.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości