Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Urząd Pracy
#1
Mam wyznaczony termin w UP, ale zapomniałem kiedy mam się zgłosić. Ostatnio SMSa dostałem, że mam danego dnia się zgłosić. Czy jak nie zgłosię, to mogę później się tłumaczyć, że zapomniałem o terminie?
  Odpowiedz
#2
Tłumaczyć się możesz ale raczej nic Ci to nie da, tym bardziej, że dostałeś przypomnienie SMS.
Po to właśnie są wyznaczane terminy, żeby stawiać się wtedy, kiedy masz wyznaczone i tym samym (niby) potwierdzić swoją gotowość do podjęcia pracy. Gdyby takie "zapomniałem" przechodziły, to każdy chodziłby sobie tam wtedy kiedy mu się "przypomniało".
Wszędzie jednak pracują ludzie (tak mi się przynajmniej wydaje) i mają różne podejście do takich uchybień, tak samo jak różny talent do bajerowania mają ci, którzy muszą się tłumaczyć.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#3
Jeśli nie zgłosisz się w podanym terminie, zostaniesz wyrejestrowany. Powiatowe Urzędy Pracy mogą mieć różne zasady w innych zakątkach Polski, dlatego dobrze by było, gdybyś dowiedział się wszystkiego u siebie na miejscu. Znajdź w internecie numer do swojego PUP, wypytaj, podadzą Ci też może Twój termin jak zagadasz.

Istnieje możliwość niestawiennictwa się osobiście, ale wtedy musisz mieć papier od lekarza i wysłać kogoś, kto go zaniesie na miejsce.
  Odpowiedz
#4
Chyba trochę źle opisałem sytuacje. Gdy miałem wyznaczony poprzedni termin, to dostałem smsa z przypomnieniem. A teraz nie dostałem.
  Odpowiedz
#5
No, trochę pokręciłeś ;) ale to w sumie nic nie zmienia. Urząd nie ma obowiązku Ci przypominać. Masz wyznaczony termin i Ty masz go pamiętać.
 Ja też wczoraj nie dostałem esa z roboty z przypomnieniem, że mam przyjść, a poszedłem :P
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#6
Jeśli się nie wstawisz zaraz dzwonią do cb i każą się zgłosić na następny dzień, po to był podawany numer telefonu przy rejestracji ;]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości