Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ustawienia internetowe dla LGKP500
#1
Telefon wcześniej śmigał w Erze, później w Plusie a teraz wrzuciłem do niego kartę z Playa.
Nie działa mi w ogóle internet, jak poprawnie skonfigurować połączenie WAP (?)
A może jest to zależne od czegoś innego?
  Odpowiedz
#2
Dzięki technologii transmisji danych gprs/edge/3g masz dostęp do wszystkich zasobów Internetu przez swój telefon. Przy pomocy transmisji danych możesz:
przeglądać portal wap.play.pl oraz inne strony internetowe
ściągać pocztę elektroniczną, gry, tapety, muzykę, pliki wideo
korzystać z wielu innych usług, przy których wykorzystywana jest transmisja danych, takich jak mms lub streaming

Sposób konfiguracji twojego telefonu
Wiadomości mms
Jeżeli kupisz telefon w sieci Play, będzie on już odpowiednio przygotowany do korzystania z tej usługi. W pozostałych przypadkach przy pierwszym uruchomieniu telefonu z kartą sim Play dostaniesz sms konfiguracyjny, który powinieneś zainstalować w swoim telefonie.
Ustawienia telefonu do mms w Play:

punkt dostępu (apn): mms
uwierzytelnianie: brak
nazwa użytkownika: brak
hasło: brak
strona główna: http://10.10.28.164/mms/wapenc
adres serwera proxy: 10.10.25.5
port: 8080

Pamiętaj, żeby ustawić w telefonie automatyczne odbieranie mmsów podczas gdy przebywasz w roamingu. W przeciwnym przypadku nie będziesz mógł odbierać wiadomości mms kiedy będziesz korzystał z roamingu krajowego.
Połączenie z siecią internet z telefonu

Jeżeli chcesz połączyć się z internetem wykorzystując do tego swój telefon najprostszym sposobem będzie wykorzystanie oprogramowania pc do twojego telefonu. Pierwszym krokiem jest podłączenie twojego telefonu do komputera. Możesz to zrobić za pomocą kabla, bluetooth lub portu podczerwieni. Jeżeli telefon jest prawidłowo podłączony skorzystaj z oprogramowania aby skonfigurować połączenie.

Poniższe ustawienia mogą być również konieczne jeśli chcesz używać strumieniowej transmisji wideo lub dźwięku, bądź też skonfigurować dostęp twojego telefonu do serwerów poczty e-mail (pop3)
Parametry, które należy ustawić:

apn: internet
numer dostępowy: *99#
nazwa użytkownika: brak
hasło: brak
dns: dynamiczny
Szczegółowych informacji szukaj w instrukcji swojego telefonu.
Oprogramowanie pc znajdziesz na płycie cd dołączonej do twojego telefonu lub na stronie internetowej producenta.

Pamiętaj
Żeby korzystać z edge, 3g(umts)/hsdpa musisz posiadać odpowiedni telefon i znajdować się w zasięgu edge, 3g(umts)/hsdpa.
Punkty dostępu w Play
Punkty dostępu (inaczej: access point name lub apn) umożliwiają prawidłowe korzystanie z usług transmisji danych. w konfiguracji usługi w ustawieniach telefonu należy podać odpowiedni punkt dostępu.
W Play uruchomione zostały trzy ogólnodostępne punkty dostępu (apn):
MMS - wykorzystywany do wysyłania i odbierania wiadomości MMS
Internet - wykorzystywany do połączenia z siecią internet (transmisja strumieniowa dźwięku i wideo, dostęp do serwerów pocztowych pop3)
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#3
Dziękuję!
W między czasie próbowałem otrzymać ustawienia sms'em od Play'a ale niestety, nie doczekałem się.
Internet działa! Właśnie mnie połączyło z googlami, fantastycznie.
MMS również powinno działać, tak więc - problem rozwiązany.
  Odpowiedz
#4
Też często mam z tym problem. Na stronie play piesze że po pierwszym uruchomieniu telefonu z ich kartą SIM przyjdzie sms z konfiguracją, a mi nigdy nie przychodzi:D
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#5
Czarna_Owca napisał(a):Na stronie play piesze że po pierwszym uruchomieniu telefonu z ich kartą SIM przyjdzie sms z konfiguracją, a mi nigdy nie przychodzi :D
Mnie żaden sms nie przyszedł, jedyne co to wyskoczył samouczek.
Na szczęście już wszystko działa jak należy i mogę cieszyć się internetem w telefonie, szczególnie przyda mi się teraz, gdy pracuje w nocy :)
Zawsze jakaś przyjemna odskocznia (poza papierosami i kawą) od nocnej pracy. :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przydatne aplikacje LGKP500 Hans 2 2 439 23.11.2012, 20:44
Ostatni post: dimix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości