Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Usunięcie ukrytych plików
#1
Mam na chomikuj konto służące jako" kopia zapasowa". Chomik zahasłowany, foldery ukryte i zahasłowane. Nie udostępniałem tych plików nikomu. Dzisiaj postanowiłem dodać nowe i przejrzeć co oznaczyli copyrightem. Nie znalazłem żadnych i zniknęły pliki, które były oznaczone wcześniej ! A nie dostałem żadnych powiadomień od administracji o usunięciu plików. Posiadam drugiego chomika dla punktów. Miałem tam folder z paroma oznaczonymi plikami i również wszystkie zniknęły ! Też nie dostałem żadnego powiadomienia. Zastanawiam czy kogoś to jeszcze spotkało, czy jestem odosobnionym przypadkiem ? Może są zmiany w regulaminie, o których nie wiem.
  Odpowiedz
#2
To się dzieje ciągle. U mnie jak jeszcze korzystałem z chomikuj również znikały moje własne pliki w ukrytych i zabezpieczonych hasłem folderach. To główny powód dla którego chomikuj nie należy używać jako dysku internetowego. Ten portal to już przeszłość, symulacja dysku internetowego, a istnieje, aby zarabiać na piractwie, to wystarczający powód, aby przerzucić się na uczciwy dysk internetowy bądź jeszcze lepiej, chmurę.
  Odpowiedz
#3
(05.12.2014, 01:34)zajety napisał(a): Zastanawiam czy kogoś to jeszcze spotkało, czy jestem odosobnionym przypadkiem ?

Nie, nie jesteś mnie także to spotkało, bardzo mnie to zdziwiło że pliki które do tej pory były oznaczone, dla nas właścicieli były dostępne.

Ja też mam chomika zablokowanego dla wszystkich a nawet dodatkowo do niektórych folderów mam hasła i są one ukryte a i tak pliki zniknęły! Gniew :placz

Nie wiem co mam robić, łudzę się że to jakiś błąd serwerów i pliki zostaną przywrócone tym którzy mają zablokowane chomiki bo to jest okropne.

A najlepsze w tym jest to że 3 grudnia pliki jeszcze były bo patrzyłem a wczoraj BUM i pusto... Strapiony.
  Odpowiedz
#4
Też miałem podobną sytuację na zahasłowanym koncie, tylko moje pliki nie znikneły, były widoczne, tylko gdy wcisnąłem "pobierz" to grzecznie mi napisali, że plik jest czasowo niedostępny. Skontaktowałem się z działem pomocy, a tam piszą, że bardzo przepraszając sretu tretu i nie można go odzykać. A i że jeszcze dają gwarancję, że transfer nie został odliczony. Przecież to był plik z mojego konta. Masakra Puknijsie Sami nie wiedzą co piszą, albo to automat.

PS: Na szczęście plik odzyskałem:D
---

Jest jeden nie do końca skuteczny sposób, ale jest: na chomiku, na którym zarabiasz punkty dodaj folder prywatny z hasłem (ale nie ukrywaj go!) i tam przechowuj swoje pliki. Jeśli twój chomik będzie zarabiał punkty, to te pliki nie powinny zniknąć, bo system uznaje użytkownika za pożytecznego, dlatego że ludzie od niego pobierają.

Sposób nie zawsze daje gwarancję, bo zarabianych punktów też musi być odpowiednia ilość, ale zawsze mniejsze prawdopodobieństwo usunięcia takich plików niż na pustym zahasłowanym koncie.

A co do tych plików, które Ci znikneły to możesz spróbować napisać maila do chomikuj, zobaczymy co odpiszą.


  Odpowiedz
#5
(05.12.2014, 14:21)robotox1 napisał(a): A co do tych plików, które Ci znikneły to możesz spróbować napisać maila do chomikuj, zobaczymy co odpiszą.

No właśnie to moja ostatnia deska ratunku. :(

Dlatego mam ogromną prośbę czy mógłby ktoś napisać mi tutaj lub w prywatnej wiadomości jakiś kontakt z administracją, bo bardzo zależy mi na tych plikach i chciałbym je odzyskać...
  Odpowiedz
#6
Witam
Mnie również to spotkało chomik na hasło i dodatkowo wszystkie foldery również,
dzisiaj sobie zaglądam a tu prawie wszystkie pliki zniknęły. Ciekawe?
Pisał ktoś już do administratorów i z jakim skutkiem?[/u]
  Odpowiedz
#7
Thumbs Down 
Niestety straciłem chyba tak kilkaset prywatnych plików, jeśli nie więcej. W tym zbierane nie tylko z chomika kilkanaście sezonów różnych seriali. Konto było dostępne, ale pliki w katalogach z unikalnym hasłem i ukryte. W środę jeszcze były, w piątek przetrzebione. ;(
Napisałem pismo do administracji. Odpowiedź: zmieniła się polityka chomikuj wobec plików "kopyrajtowanych" i pliki nie wrócą, co mnie wkurzyło na maxa. Puknijsie Będę jeszcze pisał, ale chyba trzeba powoli stamtąd się ewakuować.
Może jakieś inne pewne miejsce, w miarę tanie lub free na autentyczne kopie plików, na które nie mam miejsca na dysku, a na dvd ile można upchnąć? Niektórzy migrują do 5F, ale tam obsługa katalogów jest tragiczna już dziś, a jak dowali więcej chętnych to im serwery zablokują się na amen.
  Odpowiedz
#8
Dokładnie może ktoś coś polecić jaki dobry był by dysk internetowy coś tak jak chomik?
  Odpowiedz
#9
Wiecie co, część z Was zarejestrowała się, aby tutaj w tym wątku napisać, dość prawdopodobne, że wyłączono część serwerów lub po prostu padły i wasze pliki zniknęły. Możliwe też że prowadzą jakieś czystki. Ten serwis nie jest bezpieczny do przechowywania plików. Administracja raczej Wam nie wytłumaczy co się stało, nie jeden próbował się z nimi dogadać bez rezultatu.
  Odpowiedz
#10
Zawsze uważałem chomika za porządną stronę internetową. Ale dzisiaj moje zaufanie do niego znacznie spadło po tym jak pliki muzyczne oznaczone literką C które były w prywatnym folderze na hasło zostały usunięte. Nie mam pojęcia co się stało. Na szczęście wszystkie pliki mam jeszcze na pendrive więc za przeproszeniem mogą mnie teraz cmoknąć wiadomo gdzie. Wstawie je z powrotem chociaż z godzine będę musiał poświęcić aby znaleźć czego nie ma. Potem ide szukać wiarygodniejszego serwera do przechowywania plików bo to co się zaczyna dziać na chomikuj to już lekka przesada.Ani jednego pliku nikomu nie udostępniłem a oni mi kasują.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o reup plików z torrenta na chomikuj makintosz 0 1 194 10.07.2019, 09:03
Ostatni post: makintosz
Lightbulb Szukamy bugów, ukrytych elementów | chomikuj.pl Dennijs 9 3 362 27.02.2016, 22:37
Ostatni post: Dennijs
  Wykonam upload plików transferchomikuj 0 1 244 10.08.2015, 21:26
Ostatni post: transferchomikuj
  Jak działa wyszukiwarka plików chomikuj.pl kubaszekr38 4 2 606 19.04.2015, 18:09
Ostatni post: Robotox
  Kopiowanie plików na chomikuj TylkoLegalnePliki 3 2 386 08.03.2015, 19:54
Ostatni post: TylkoLegalnePliki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości