Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Uwaga na złosliwego wirusa z Facebooka
#1
Zaobserwowałem, że dużo osób skarży się i ostrzega przed groźnym wirusem z facebooka. Mój kuzyn z jakieś dwa tygodnie temu dostał wiadomość od jednego ze swoich znajomych na facebooko, dziwne było to że zwracał się do niego po angielsku, następnie wysłał link na youtube, gdzie w filmie miał znajdować się on w roli głównej. Film nie chciał się odtworzyć, bo niby komputer nie posiadał flash playera, więc go pobrał. Jak się okazało to nie był flash lecz złośliwy trojan. Zablokował on także antywirusa.

Wyczytałem na jakimś forum iż jest to bot, który po zainfekowaniu komputera uniemożliwia zalogowanie się na facebooka i w tym czasie rozsyła wiadomości do innych naszych znajomych. Jak się ustrzec?

1. Nie otwierać żadnych podejrzanych linków na facebooku.
2. Nie rozmawiać z osobami które zaczynają rozmowę po angielsku.

Jak wyleczyć komputer?

a) format
b) http://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-wirus-na-facebooku/
c) poprosić o pomoc kogoś z forum dobreprogramy, po prostu należy zalecać się do ich instrukcji
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#2
Tak tak sprawę znam. Niestety dostałem taką wiadomość na chacie od kolegi.

Myślałem na początku, że kolega znalazł filmik z zawodów, w których uczestniczyłem i chce abym go obejrzał. Gdyby nie to może i spostrzegłbym się, że coś jest nie tak.

Pobrałem, ale na facebooka mogłem się dostać. Niestety internet się zawiesił po jakimś czasie i nie miałem dostępu przez dwa dni. Obecnie działam na innym kompie… Tamtego nie chce mi się ruszać.
  Odpowiedz
#3
Nie dostałem i mam nadzieję że nie dostanę.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy używacie facebooka? amb00 30 6 440 24.07.2020, 04:29
Ostatni post: Życzliwy
  Wyciek tysięcy haseł z facebooka! Swordancer 3 2 457 17.12.2012, 10:48
Ostatni post: closer9
  Bot na Facebooka. Davvid 3 3 206 28.09.2012, 11:10
Ostatni post: Baron
  Domowy System Zarabiania.pl - opinie (UWAGA!) adam-as 10 8 737 29.07.2012, 11:01
Ostatni post: adam-as
Exclamation Jeżeli w przeszłości złapałeś wirusa, możesz stracić internet lupastro 8 3 400 25.07.2012, 11:56
Ostatni post: Diablo09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości