Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Veronique i jej hedonistyczna, wewnętrzna bogini
Od niedawna to co mi po głowie się kręci ubieram jakoś słowa i wrzucam na
http://veroniqueem.blogspot.com
Będę wdzięczna za wskazówki i oponie. Cały czas zastanawiam się nad szatą graficzną. Ciągle coś mi nie pasuje. A Wam jak się podoba?
  Odpowiedz
Ja mam kilka uwag.
W tytule brak polskich znaków przez co Twój blog może być przez niektórych mało poważnie potraktowany co z kolei prowadzi do utraty potencjalnego czytelnika.
Teksty i styl pisania wkręcający. To lubię. :)
Gdzieniegdzie gubisz polskie znaki diakrytyczne.

Tło.
Proponuję zmienić tło dla napisów. Wzorowane tło zaburza czytelność tekstów.
Podobnie sprawa wygląda z menu po lewej.

Używaj obrazków ilustrujących Twoje wpisy.
To bardzo podnosi atrakcyjność pisanych tekstów.

P.S.
Interesująca z Ciebie osoba... :)
Brawo za bloga! Tak trzymaj i prowadź go systematycznie.
  Odpowiedz
Zatem biegnę (obym się nie przewróciła) zmieniać co nie co. Dziękuję za uwagi. O tle myślałam już wcześniej, ale jakoś koncepcji zabrakło. Zamiast gadać idę działać;)
  Odpowiedz
Uważam, że obecny szablon nie jest również doskonały.
Spójrz jak wygląda to u mnie na monitorze o wysokiej rozdzielczości:

[Obrazek: veronique-1355959117.jpg]

Widzisz? Zabrakło obrazka po bokach Haha
Spójrz na napisy na jabłku. Są nieczytelne.
Nie próbuj nawet wrzucać większego zdjęcia jako tła.
Takie tła są zbyt "ciężkie". Taki obrazek zawiera zbyt dużo
kilobajtów lub nawet megabajtów przez co wolno się to wszystko
ładuje, zwłaszcza przy łączach GSM.
Musisz myśleć o swoich czytelnikach.

Pamiętaj, że tło i grafika to mało istotne elementy dla tego rodzaju bloga.
Przywiąż uwagę do "kolorystyki czytelniczej". Kolory stonowane, nie jasne i nie
jaskrawe, ale też nie zbyt ciemne.
Napisy muszą mieć osobne tło! Brak osobnego tła pod napisami stwarza wrażenie
młodej nastolatki. Dodajmy jeszcze tam brokatowe nagłówki, śnieg i mamy kaszankę gotową. ;)

W przypadku tła dla całej strony, użyj samopowtarzalnego małego obrazka.
  Odpowiedz
A myślałam, że pójdę spać:) to miało być spokojne i niewymagające zajęcie haha Działam:D
  Odpowiedz
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Jeśli chcesz zaistnieć jako szanowana i często odwiedzana blogerka, musisz jeszcze sporo zrobić i sporo się nauczyć.
Jeśli chcesz pisać tylko dla siebie, możesz tam nawet konia wstawić na dwie strony i będzie ok. ;)
  Odpowiedz
Dopytuję o opinie i wskazówki właśnie dlatego, żeby to jakoś wyglądało. Każda pomoc jest mile widziana. Totalnie nie mam doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Nie wiedzieć czemu wątek konia towarzyszył mi całą środę. Chyba odwiedzę jakąś stadninę.
  Odpowiedz
veronique napisał(a):Chyba odwiedzę jakąś stadninę.
To ja zapraszam do Wrocławia. Kilka tu znam. Na pewno niejeden chciałby być wyczyszczony. ;)

veronique napisał(a):Totalnie nie mam doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach.
W blogowaniu czy "postowaniu" najważniejsze jest to, co masz do powiedzenia poprzez przekaz w formie pisanej,
a nie to jaką masz grafikę. Grafika to tylko uzupełnienie, ale też dość ważne w późniejszej fazie rozwoju bloga.

Jeśli będziesz pisać ciekawie, intrygująco, bez błędów, z zachowaniem polskich znaków diakrytycznych, interpunkcji itd,
czytelnicy wybaczą Ci każdą drętwą grafikę czy jej niedociągnięcia.
Masz zadatki na bardzo intrygującą blogerkę więc do dzieła!
Remember: Najważniejsza jest treść.

Zarówno ta na blogu, jak i ta na niniejszym forum. :)

Zerknij sobie też na bloga Vilandry. Polecam!
  Odpowiedz
Cytat:To ja zapraszam do Wrocławia. Kilka tu znam. Na pewno niejeden chciałby być wyczyszczony. ;)
Na Mazurach stadnin nie brakuje;)

Cytat:Jeśli będziesz pisać ciekawie, intrygująco, bez błędów, z zachowaniem polskich znaków diakrytycznych, interpunkcji itd,
czytelnicy wybaczą Ci każdą drętwą grafikę czy jej niedociągnięcia.
Masz zadatki na bardzo intrygującą blogerkę więc do dzieła!
Remember: Najważniejsza jest treść.

Nad tym pracuję.

Cytat:Zerknij sobie też na bloga Vilandry. Polecam!
To jest kolejny punkt na liście do odhaczenia.

Możesz zajrzeć teraz? Będę wdzięczna.
  Odpowiedz
+ wpisy dorobiły się tła
- mapa w tle
- kolor piachu

Powinnaś raczej zmienić skórkę.
Ta jest dobra dla opisywania podróży po świecie.
Spróbuj poszukać czegoś bardziej neutralnego.
Najlepiej wybierz około 10-ciu, zrób screeny po przymiarkach i wstaw tu na forum.
Teraz co chwile coś się zmienia i jak ktoś będzie chciał zabrać głos oprócz mnie,
nie będzie miał się do czego odnieść.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości