Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Walidacja w php
#11
PHP bez MySQL? To jakiś bezsens. Możesz zrobić ten czat lub quiz, który dane przechowuje w pliku tekstowym, zamiast w zwykłej bazie danych.
  Odpowiedz
#12
Wiem, że to bezsens, ale to nie ja jestem nauczycielem.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#13
Nieśmiertelny Ale rozwiązanie tego problemu z brakiem MySQL jest. Tak jak pisałem wcześniej, przechowuj dane w plikach tekstowych. Wtedy ten html, css i php spokojnie wystarczą, żeby coś ciekawego zrobić np. ten czat czy quiz.
  Odpowiedz
#14
amb00 poszukam rozwiązania tego problemu i się odezwę! :D
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#15
W sumie ogarnąłem 5 skryptów, nie zrobiłem chatu ani quizu. Miałem problemy z ogarnięciem niektórych funkcji więc ich wytłumaczenie byłoby ciężkie (przy obronie projektu). Dlatego wykonałem 5 łatwych i prostych skryptów.
  • Wyliczanie tłumienia Tłumików rezystancyjnych T i PI,
  • Kalkulator BMI,
  • Konwerter dziesiątkowy, dwójkowy, ósemkowy i szesnastkowy (z każdego na każdy),
  • Kalkulator delty
  • Zwykły kalkulator

Nie jest to jakieś mega wymagające, ale patrzałem na obronę projektu.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#16
Nieśmiertelny Aby to było jednym większym projektem, to proponuję połączenie tego wszystkiego w jedną stronę. Na przyszłość, aby zrobić taki czat czy inny skrypt w PHP bez MySQL trzymający dane w plikach tekstowych, możesz posłużyć się moją implementacją bazy danych, którą wcześniej zamieściłem: https://odjechani.com.pl/Thread-Moje-nie...#pid152022 Napisane co prawda w C++, ale w innych językach logika będzie taka sama. Po zrobieniu funkcjonalności związanej z odczytem/zapisem danych z/do pliku, wszystko potem idzie z górki. Robisz funkcję, która instrukcją "echo" wyświetla zawartość tablicy(jedna pętla) oraz drugą funkcję, która z nagłówków zapytania POST odczytuje dane i je zapisuje.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości