Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wątek dla obserwatorów burz
#1
Zapraszam Wszystkich chętnych interesujących się meteorologią a w szczególności obserwacją groźnych zjawisk atmosferycznych, do udziału w " akcji" wspólnego liczenia burz w sezonie 2017 [Obrazek: 1f642.png]:) Każdy Kto jest zainteresowany tym tematem : http://www.pspm.org.pl/forum/showthread.php?tid=454

może zgłosić zaobserwowaną w danym dniu burzę w swojej miejscowości i przesłać następujące dane: Miejscowość- liczba burz za dobę- siła zjawiska- rodzaj ( frontowa, termiczna) - oraz czy wystąpił grad. Te dane dotyczące " naszej burzy" można przesłać:
- na moją PV lub na adres : [email protected] [Obrazek: 1f642.png]:) a burza na pewno zostanie dodana do " rankingu" w temacie LICZENIA BURZ [Obrazek: 1f603.png]:D
Raz na tydzień pojawiać się będzie świeże podsumowanie, zgłaszane zjawiska będą zbierane i dodawane i każdy będzie mógł sprawdzić jak wysoko w " tabeli" znajduje się pod względem liczby i siły burz nasza miejscowość. 
Miejsca w rankingu burz zależeć będą od: liczby zgłoszonych burz, ich siły oraz od gradu. [Obrazek: 1f642.png]:) Ostateczny wyniki zapowiadają się bardzo ciekawie, tym ciekawsze im więcej będzie zgłoszeń i dadzą odpowiedzi na wiele pytań tj. jakie miejscowości nawiedzane były w ciągu roku przez groźne zjawiska najczęściej, jakie najmniej, gdzie najczęściej wystąpiły gradobicia a gdzie gradu nie widziano itp. itp.
Po zakończeniu całego sezonu, jesienią, zostanie opublikowany wielki artykuł z obszerną analizą roku 2017 w temacie burz w Polsce.
Poznamy miejscowości z największą ilością wyładowań. Obserwator ( informator) z miejscowości która zostanie Liderem burz 2017 
będzie mógł osobiście opisać w owym artykule historię pogody , własne obserwacje w swoim regionie. Zachęcam do udziału. [Obrazek: 1f642.png]:)
  Odpowiedz
#2
Hmm ciekawe, aczkolwiek deczko bezsensu.. Tak czy siak może pomoże wam strona - https://www.lightningmaps.org/?lang=pl#m...o=0;b=;n=0; Pokazuje z dokładnością do 100m (z tego co kiedyś zaobserwowałem) gdzie uderzył piorun. :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości