Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Watykan - będąc na Beatyfikacji Jana Pawła II
#1
Chcę podzielić się z wami swoimi przeżyciami z własnej obecności w stolicy Piotrowej podczas Beatyfikacji Jana Pawła II.

Na Beatyfikację wybrałem się samochodem ze swoimi znajomymi, była nas łącznie czwórka. Wyruszyliśmy wcześnie w czwartek z chęcią zwiedzenia kilku fajnych miejsc we Włoszech.

Już na samym początku mieliśmy problemy z odpaleniem samochodu. Okazało się, że rozładował się akumulator. Zbudziliśmy naszego znajomego nad ranem aby nam pomógł zrobić coś z tym problemem. Oczywiście fachowiec okazał się pomocny i mogliśmy ruszać w drogę.

Po drodze do Rzymu zwiedzaliśmy ciekawie miejsca patrząc z perspektywy katolika.
Ale o tych miejscach będę pisał w innych wątkach tutaj tylko co najwyżej zamieszczę linki do innych wątków.

Wątki na forum o pielgrzymce do Rzymu:
Mentorella - miejsce ukochane przez Jana Pawła II
Koloseum w Rzymie

Dzień przed Beatyfikacją nocleg załatwiliśmy sobie w Anzio jakieś 50 km od Rzymu.
Chcąc się dostać na plac świętego Piotra wstaliśmy o 3. Niestety inni też tak pomyśleli i utknęłiśmy w połowie ulicy Via della Conciliazione prowadzącej do placu św. Piotra. Pozostało się cieszyć tylko telebimem.

Osobiście o przeżyciach duchowych nie będę pisał.
Ale chciałbym wam pokazać ten dzień od trochę innej strony...

Wróćmy do początku. Jest godzina około 4 nad ranem. Wyszliśmy ledwie z metra, piszę ledwie bo wagony były wypchane po brzegi i pod dach. Więc wyszliśmy z metra i tutaj już masa ludzi pruje w stronę Placu św. Piotra. Ale to już obejrzycie na załączonym filmie.

Filmik z Beatyfikacji już niedługo.

Ale póki co kilka fotek.
[Obrazek: 76452922.th.jpg] [Obrazek: tylu.th.jpg] [Obrazek: watef.th.jpg]

  Odpowiedz
#2
=] Baron Szkoda że nie Mogłem jechać Z Tobą... ale cieszę się że mogłeś tam Być =] wizyta w takim ma wielki wpływ na życie katolickie.... Jestem z Tobą =]
[Obrazek: sygna4-1380474153.png]

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.


  Odpowiedz
#3
Zazdroszczę ci że tam byłeś wiem że widziałeś dużo ale proszę cię weź opisz to słowami/Pozdrawiam.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mentorella - miejsce ukochane przez Jana Pawła II Baron 1 5 705 05.05.2011, 10:12
Ostatni post: Beata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości