Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wiedźmin na laptopie
#1
Mówiąc krótko, mój mały ma laptopa Sony Vaio z procesorem i3 2,3 na rdzeniu, kartą graficzną Geforce 410m i 4gb ram, model pcg-91211m. Wiadomo, gry na laptopie to nie jest rozsądne rozwiązanie, ale siłą rzeczy, myślałem, że gra z 2007 roku siłą rzeczy pójdzie na tym sprzęcie chociażby na najniższych detalach. W rzeczywistości jednak tnie jak diabli. Sterowniki już przeinstalowywałem pare razy, korzystałem też z programów typu SlimDrivers, bawiłem się z DirectX itd. Nadal jestem w dvpie. Może Wy coś pomożecie ;)  
  Odpowiedz
#2
A jaki system? Jeżeli Windows 8, to miałem kilka przypadków gdzie właśnie na tym systemie gry cieły nie wiem dlaczego... Na Win 7 te gry natomiast śmigały jak trza.. xd
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
Sprawdź czy gra działa na dedykowaniej karcie graficznej, czy zintegrowanej. Nie pamiętam czy wiedźmin wyświetlał nazwę karty graficznej w ustawieniach, ale poszukaj. Wiedźmin powinien pójść na Twoim laptopie bez problemu. Sprawdź czy inne gry o podobnych wymaganiach lub nawet nieco wyższych też tak działają. Odpal Wiedźmina w trybie zgodności z Win7 lub WinXP.
  Odpowiedz
#4
Windows 7, większość gierek mu chodzi jak krew z nosa, chyba, że mowa o czymś naprawdę mało wymagającym, te śmigają. Jeśli chodzi o panel nvidia i sprawdzenie w zarządzaniu 3d jaka karta jest używana itd, nie mam w ogóle możliwości wybrania, brak suwaka, miniokienka. Zainstalowałem Game Booster od Razera i widząc FPSy do góry, normalnie było 16, momentami do 28 podczas gry, skakało, w czasie walki jednak średnio to koło 5 procent, więc nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek komforcie z gry, pokaz slajdów.
  Odpowiedz
#5
Uruchom grę w trybie zgodności z Win XP SP2, PPM/Właściwości/Zgodność i zobacz jak śmiga. Pobierz sobie http://www.futuremark.com/benchmarks/3dm...1422642370 i daj link do raportu, nie pamiętam czy darmowa wersja pozwala udostępniać wynik, więc w razie czego zrób komplet screenów dla poszczególnych testów. Wiesiek powinien śmigać, więc dziwi mnie to. Zobaczymy z jakiej karty korzysta DirectX.
  Odpowiedz
#6
Jestem u teściów przez weekend i nie bardzo mam jak sprawdzić, ale jak dzwoniłem do domu to odpalenie w zgodności z XP sp3 dało znaczące rezultaty i wiedźmin chodził w miarę nawet na średnich detalach, jednak nadal komfort fps'ów jest zbyt mały, aby cieszyć się grą. Mówiąc krótko, jest dużo lepiej, ale grać w dalszym czasie się nie da. Jak będę w domu zrobię to z tym linkiem. Dzięki ;)
  Odpowiedz
#7
Pobrać ten benchmark ze strony producenta graniczy z cudem. Serwery mają chyba z epoki kamienia łupanego. Zassałem z instalek, czy tam dobrych programów, ten sam, ta sama wielkość pliku itd. Pojawia się znowu problem po odpaleniu programu:

[Obrazek: tapthl.jpg]
  Odpowiedz
#8
Pierwszy problem to system: wiedźmin nie jest kompatybilny z Windows 7. Gra działa na systemach Windows XP/Vista, na nowszych ma właśnie problemy ze stabilnością.

Drugi problem to karta graficzna. Jest w wymaganiach sprzętowych wyraźnie napisane:
Cytat:
Obsługiwane karty graficzne:



  1. ATi Radeon 9800; X300; X550; X600; X700; X800; X1300; X1500; X1600; X1800; X1900; X2400; X2600; X2900 i nowsze;

  2. nVidia GeForce seria 6xxx (od 6600); seria 7xxx; seria 8xxx i nowsze

    Wersje laptopowe powyższych kart nie są obsługiwane.

     

Na laptopie niestety płynnie nie pograsz sobie nawet w tak starego wiedźmina :(

Jedynym usprawnieniem może być aktualizacja sterowników karty graficznej i dźwiękowej, ale to i tak niewiele poprawia (tak przynajmniej wyczytałem w internecie).


  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10
Dobra, dam sobie spokój z laptopem i na stacjonarnym mu zrobię jutro Wieśka dwójkę, bo skądś wytrzasł mi nagle ;) Dzięki za wsparcie!
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiedźmin 3 - wrażenia Swordancer 3 1 667 16.12.2015, 18:59
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Wiedźmin 2 Giveaway! Nieśmiertelny 0 1 306 02.04.2014, 13:17
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Wiedźmin 2 - kilka pytań. Swordancer 0 1 265 21.03.2014, 23:43
Ostatni post: Swordancer
  Wiedźmin, problem z lustrem tungar 0 1 894 27.06.2013, 21:21
Ostatni post: tungar
  Czy będzie Wiedźmin 3 ? James 13 4 271 15.06.2013, 11:32
Ostatni post: James

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości