Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Lepszy jest Xbox, czy Playstation?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Xbox
22.22%
2 22.22%
Playstation
77.78%
7 77.78%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Xbox vs. Playstation
#31
Zdecydowanie PS, właśnie ze względu ekskluziwów :)
  Odpowiedz
#32
Powiem szczerze, że w temacie mocy obu konsol i budowy jestem laikiem, więc moje decyje są oparte stricte na bibliotekach gier, "polityce" obu firm i kierunku;p

Mowiąc to zdecydowanie skierowałbym się ku PS. Wydaje się mieć szerszą bibliotekę gier i ich rodzajów - niestety na Xbox widzę przesadną ilość copy pasteów takich samych FPSów - gatunku, za którym nie przepadam osobiście + jak napisał mój poprzednik ekskluziwy... W dodatku o wiele wygodniej mi trzymać w ręku pad do PSa :)
Nienawidzę gałki w miejsce d-pada.

Podsumowując tak poza tematem dla mnie i tak gigantem, wśród wojny konsol pozostaje już od dawna... Nintendo.
  Odpowiedz
#33
(06.08.2017, 17:05)Rutlawski napisał(a): W dodatku o wiele wygodniej mi trzymać w ręku pad do PSa :)
Nienawidzę gałki w miejsce d-pada.

Dla mnie gałka w miejscu d-pada jest o wiele wygodniejsza. Lewy kciuk leży w wygodniejszej pozycji, niż na dualshocku, gdzie trzeba go zginać w dół.  Zresztą przyciski A B X Y, czy PSowe kstrzałty są również w prawym górnym, a nie dolnym rogu, bo są używane w praktycznie każdej grze i ich umiejscowienie jest wygodniejsze.
Gałka w lewym dolnym, a nie górnym rogu w padzie od PS to pozostałosć z 1997 roku. Wtedy gałki pojawiły się jako dodatek, który był rzadko używany. Krzyżakiem grało się w większosć gier, dlatego dla niego była wygodniejsza lewa-górna pozycja. Nikt tego nie zmienił przez tyle generacji, mimo że krzyżak obecnie pełni marginesową rolę.


  Odpowiedz
#34
Toteż mówię - wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i gustu :)

Gałka została chyba jako pierwsza wprowadzona przez Nintendo 64, gdy pierwsze gry 3d zaczęły się pojawiać na rynku i zwykle sztywne kierowanie postaci w dwóch wymiarach przestało być wygodne.
Obecnie gałka w xbox ma sens jeśli większość gier w jakie grasz to wspomnaine FPSy, załóżmy jednak, że jesteś fanem RPGów lub platform 2D - wtedy D-Pad jest o wiele wygodniejszy, dlatego też pewnie PS zachowuje oryginalną budowę pada
  Odpowiedz
#35
PS4:
+ dużo gier na wyłączność
+ ogólnie wielka biblioteka gier
+ więcej użytkowników = większe zainteresowanie wydawców = jeszcze więcej gier
+ VR jeśli kogoś interesuje (choć dla mnie to wciąż zabawa w powijakach, do tego kosztowna)
+ cena pro niższa niż X

Xbox:
+ Pad
+ większa moc w Xbox One X (?)
+ xbox live stabilniejszy niż ps plus
+ eska ładniej będzie wyglądać w salonie niż którakolwiek czwórka (choć i tak liczą się bardziej bebechy i gry)

Miałem i konsole od Sony (PS, PS2) i od Microsoftu (Xbox 360) i gdybym miał teraz miał się na jakąś zdecydować to pewnie brałbym PS4, wystarczyłaby mi nawet slimka. Ale póki co zostaję przy PC
  Odpowiedz
#36
A jeżeli chodzi o ewentualne przerabianie konsoli pod nieoryginalne gry ? Którą konsolę lepiej wybrać ?
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warto - Xbox 360 Rafał 15 8 052 24.07.2013, 12:07
Ostatni post: Spitfire22
  MW3 Xbox LIVE - Ekipa Odjechanych gelmenn 0 1 726 24.12.2012, 13:43
Ostatni post: gelmenn
  Playstation Street Signal 7 3 063 07.12.2012, 22:03
Ostatni post: skyance
  Microsoft rozdaje prezenty - Xbox life adam-as 2 2 122 18.11.2012, 11:00
Ostatni post: Czarna_Owca
  XBOX lub PS3 mozart27 13 7 135 24.08.2012, 22:24
Ostatni post: Hawkeye

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości