Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


YouTube - prawa autorskie
#1
Witam mam zamiar zacząć robić takie jak by mix youtube. Widzialem takie filmiki i tak się zastanawiam czy mi by nie usuneli tych filmikow za prawa autorskie lub moze inne konsekwencje za to mogą być?
  Odpowiedz
#2
Oczywiście, że mogą Ci je zablokować. Rzadko zdarza się, że ktoś rości sobie prawa do takich filmów, ale to jest możliwe. Jako autor konkretnych wideo możesz sobie przypisywać do niego prawa autorskie. Nawet te duże kompilacje jak FailArmy miał już problemy. Youtube inaczej reaguje na duże kanały niż na te wielkie, możesz zapytać Youtubberów. Nawet producenci konkretnych gier mogą zablokować film. YT dzisiaj jest w tym kierunku bardziej agresywny. To rzadkie, ale możliwe.
  Odpowiedz
#3
Dziękuję za pomoc. A jeszcze jedno czy ja mógł bym ponieść jakąś karę finansową czy tylko yt zablokuje ten film?
  Odpowiedz
#4
Kiedyś pewnemu Youtubberowi za ok 3 sekundowy urywek z jego filmu zabrano cały dochód z niego i go zablokowano. Naruszenie praw autorskich to wykroczenie ścigane na wniosek poszkodowanego i każde naruszenie powinno być rozpatrywane indywidualnie. Z reguły YT blokuje, może odebrać dochody, a nawet możliwość późniejszego zarabiania, kar finansowych możesz się spodziewać tylko gdyby ktoś Cię pozwał, ale to mało prawdopodobne, nie wiem, czy ktoś miał kiedyś taki problem z kompilacjami, ale to jest możliwe.
  Odpowiedz
#5
Bardzo dziękuję już wszystko wiem.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak przywrócić stary wygląd Youtube? Poradnik Robotox 1 5 702 30.04.2020, 16:25
Ostatni post: szocik
  YouTube rezygnuje z adnotacji. Robotox 2 1 295 18.03.2017, 23:16
Ostatni post: Dominik
  Kompromitujący film na Youtube. amb00 18 4 835 05.07.2016, 21:42
Ostatni post: Jarus
  Youtube - koniec internetu? Dziwactwa na kanałach w youtube. Baron 2 1 662 18.02.2016, 19:01
Ostatni post: amb00
  Jak wybrać dobre tagi na youtube? Baron 2 5 899 15.02.2016, 17:03
Ostatni post: Nieśmiertelny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości