Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zagadka programistyczna
#11
Podobno? A jakiś konkretny powód?
  Odpowiedz
#12
Cytat z pewnej ksiażki:
Cytat:Bezkrytyczne używa nie zmiennych globalnych jest - ogólnie rzecz biorąc -
uznawane za kiepską praktykę programistyczną.
Wartości zmiennym globalnym mogą być przypisywane w dowolnych funkcjach,
mogą one znajdować się w nieprzewidywalnym stanie, zwłaszcza jeśli poszczególne
moduły funkcji zostały utworzone przez i nnych programistów zespołu.
  Odpowiedz
#13
No właśnie i tu tkwi haczyk, nie ma się to nijak do mojego projektu. Wszystko zależy od potrzeb i tego do czego te zmienne służą. Wyobraź sobie kogoś kto przeczyta, że te zmienne są złe, a potem zastanawia się jak obejść dany problem bez tych zmiennych, głowi się i czasami niepotrzebnie, bo innego wyjścia po prostu nie ma i trzeba użyć takiej zmiennej. Napisanie, że coś jest podobno złe, może kogoś naprowadzić na błędny tok myślenia. Podanie powodu jest istotne, by ktoś to zrozumiał.Po za tym ten fragment, to i tak mały szczegół.
  Odpowiedz
#14
(26.01.2017, 16:39)Swordancer napisał(a): Co do uint32_t, możliwe, że na tym polegał błąd, ale nie analizuję już tego kodu. Chyba właśnie chodziło, o rozmiar inta, ale nie pamięta. Tak czy siak, to byłą pierdoła jakaś, niczym brak klamry, ciężko się dopatrzyć, gdy kompilator nie podkreśla gdzie. :D
Zrobiłem kolejny mały test i sprawdzałem co zwróci funkcja, jeśli zwracanym typem będzie short oraz unsigned short. Dla shorta daje tą ogromną wartość, a dla unsigned short prawidłową rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Zupełnie tak samo jak przy przypisywaniu tego wyniku do zmiennej o zbyt małym rozmiarze co już wcześniej sprawdzałem. Więc chyba rzeczywiście to jest to.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości