Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zagadki matematyczne
#1
Tongue 
By zabawa miała sens proszę nie sprawdzać odpowiedzi w internecie.

ZAGADKA 1: Rodzinne śniadanie

Dwóch ojców i dwóch synów postanowiło zjeść jajka na śniadanie. W sumie zjedli ich trzy, z tym że każdy zjadł całe jajko. Jak to mogło się stać?

Na początek coś łatwego :P
[Obrazek: Nwc7AWP.png]
Sygnatura wykonana przez: Rafal07000
  Odpowiedz
#2
Było ich trzech Dziadek, Ojciec, Syn
Nie sprawdzałem w internecie, ale dlatego tak szybko odpowiedziałem, bo od razu to mi przyszło na myśl. Podobna zagadka często się pojawia w różnych filmach, książkach itd.
  Odpowiedz
#3
ZAGADKA 2: Inteligentny skazaniec

Pewnego mężczyznę skazano na śmierć. Sędzia postanowił jednak tuż przed wykonaniem wyroku dać więźniowi szansę na uratowanie życia. Przed skazańcem postawił urnę i powiedział, że są w niej dwie kule, jedna biała i jedna czarna. Jeśli wylosuje białą to zostanie puszczony wolno.

W momencie gdy mężczyzna szedł do urny, jeden ze strażników szepnął mu do ucha, że sprytny sędzia wrzucił tam dwie czarne kule i żadnej białej. Skazany podszedł jednak pewnie do urny, wyciągnął kulę i został uniewinniony. Jak to zrobił?
[Obrazek: Nwc7AWP.png]
Sygnatura wykonana przez: Rafal07000
  Odpowiedz
#4
Skazany wyciągnął kulę, ale jej nikomu nie pokazywał. Kazał wyciągnąć kulę która pozostała w urnie, a że była czarna, więc kula w jego ręku powinna być biała :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości