Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zakłócenia - cyfrowy odbiór naziemny
#1
Od kilku dni mam dekoder podłączony do telewizora.

Zakłócenia jakie posiadam są tak irytujące, że nie da rady oglądać tej telewizji.
Na początku było w miarę ok przez pierwsze kilkanaście godzin, ale od dłuższego już czasu, na ekranie pojawiają się piksele, a na ekranie "brak sygnału lub słaby sygnał".
Tej telewizji nie da się tak oglądać. Tnie na różnych programach, chyba tylko ESKA TV odbiera najlepiej.

Czy to jest kwestia samej anteny, czy może też dekodera?
Dekoder podobno jest dobry (Ferguson ARIVA T65).
  Odpowiedz
#2
Tez mialem kiedys ten sam problem ale na Cyfrze +. Nie moglem ogladac zadnego kanalu a sila sygnalu zarówno stalego jak i zgrubnego wynosila 0%. W moim przypadku winna byla Antena a dokladnie przerwa na kablu zaraz przy konwerterze, wymiana kabla rozwiazala problem :)

Adminie jaka masz antene. Nowa czy uzywana, i czy kierunkowa czy ogolna ?? :)
  Odpowiedz
#3
Ewidentna wina anteny bądź kabla.
Dziwne tylko że na początku sygnał był okey, może jakaś inna antena (np. od internetu) robi
zakłócenia bądź jakieś pole magnetyczne?
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#4
A może któreś z gniazd na kabel jest rozruszane i coś nie styka? Miałem tak na TV, gniazdo HDMI w dekoderze się rozruszało i był ten sam problem. Spróbuj być może to jest przyczyna ;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#5
Rolik napisał(a):jaka masz antene. Nowa czy uzywana, i czy kierunkowa czy ogolna ?
Antenę kupiłem już dobre 7-8 lat temu - dokładnie nie pamiętam.
To zwykła dachowa antena szerokopasmowa o ile dobrze mówię.
W każdym bądź razie na pewno nie kierunkowa.

Gniazda są na pewno ok. Sztywne przy dekoderze i TV.
Nic mi tam nie lata.

Myślę, że jednak możecie mieć rację z tym kablem.
Biegnie on u mnie przez okno, a dokładniej przez 'lufcik'.
Trochę jest tam zgnieciony więc może faktycznie wystarczy zmienić sam kabel.
Za oknem otulina kabla, aż zesztywniała.
To chyba koniec tego kabelka. :(
  Odpowiedz
#6
Ja miałem podobny problem. Tylko ja kupiłem monitor/telewizor w jednym. Z początku było wszystko fajnie, lecz po pewnym czasie w ogóle sie nie dało oglądać. Wymieniłem kabel i to pomogło rozwiązać problem :)

  Odpowiedz
#7
(14.09.2012, 22:24)VanFiree napisał(a): Tylko ja kupiłem monitor/telewizor w jednym. Z

Monitor z tunerem telewizyjnym bądź telewizor ze złączem PC (DIV).
Dziwnie brzmi "telewizor i monitor w jednym" :P.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
(14.09.2012, 22:29)Sebastian napisał(a): Monitor z tunerem telewizyjnym bądź telewizor ze złączem PC (DIV).
Dziwnie brzmi "telewizor i monitor w jednym" :P.


Dzięki za odpowiedz bardziej profesorską :D Napisałem tak jak przyszło mi do głowy :P Mimo wszystko dzięki za poprawkę.

  Odpowiedz
#9
(14.09.2012, 21:57)admin napisał(a): Antenę kupiłem już dobre 7-8 lat temu - dokładnie nie pamiętam.
To zwykła dachowa antena szerokopasmowa o ile dobrze mówię.
W każdym bądź razie na pewno nie kierunkowa.

Gniazda są na pewno ok. Sztywne przy dekoderze i TV.
Nic mi tam nie lata.

Myślę, że jednak możecie mieć rację z tym kablem.
Biegnie on u mnie przez okno, a dokładniej przez 'lufcik'.
Trochę jest tam zgnieciony więc może faktycznie wystarczy zmienić sam kabel.
Za oknem otulina kabla, aż zesztywniała.
To chyba koniec tego kabelka. :(

Jezeli to Antena niekierunkowa czyli szerokopasmowa to jednym z powodów zaklucen moga byc
- Nakladanie sie sygnalow z innych anten ( Sygnal sie kluci z innymi o podobnej czestotliwosci) i nie dociera o okreslonej dla twojego dekodera sile.
- Nakladanie sie sygnalów radia i telewizji.
- Ktos celowo zakluca sygnal specjalnym tlumikiem sygnalu.

Mowisz ze antena ma okolo 8 lat wiec jak znam zycie nie byla ruszana ( chyba ze podczas wymiany telwizora itp) wiec jest mozliwe ze kabel moze byc w srodku po prostu zasniedzialy i pogarsza jakosc sily sygnalu.

Do odbioru Naziemnej telewizji cyfrowej sa o wiele lepsze ( A nawet zalecane) Anteny kierunkowe wiec radzilbym ci zaiwestowac w antene kierunkowa z przedwzmacniaczem sygnalu :) oczywiscie w Kabel równierz.

Nim zakupisz Antene sprawdz wejscie antenowe w TV lub dekoderze moze byc tak ze samo gniazdo jest po prostu poluzowane co powoduje przerwy w przetwarzaniu sygnalu na jezyk zrozumialy przez TV lub sam dekoder.

Sprawdz równierz sam kabel rgb scart lub Euro Czicze którym o ile uzywasz dekodera podlaczyls do telewizora dekoder. :) moze sam kabel jest po prostu slabo wcisniety do gniazda :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polsat Cyfrowy Ojgen 8 4 465 31.07.2017, 21:14
Ostatni post: Vier

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości