Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zdrowa sperma zależy od kości
#1
[Obrazek: 634344933836245542.jpg]
Bezskutecznie starasz się o dziecko? Być może sekret niepowodzenia tkwi w męskim szkielecie.

Hormon wydzielany przez kości ma wpływ na męską zdolność do spłodzenia dziecka. Mowa o osteokalcynie, którą produkują żywe komórki naszego szkieletu. Do tej pory wiedzieliśmy, że hormon ten bierze udział w rekonstrukcji kości, np. po złamaniu. Okazuje się jednak, że zależy od niego też wydzielanie testosteronu w jądrach. A niedobór testosteronu często jest przyczyną obniżonej płodności u mężczyzn. U kobiet, hormon produkowany przez kości nie ma wpływu na płodność.

Odkrycie powiązania między szkieletem, a jakością spermy daje nadzieje, że przynajmniej częściowo uda się leczyć pary bezskutecznie starające się o dziecko. Bezpłodność w ostatnich latach staje się coraz poważniejszym problemem. Szacuje się, że zmaga się z nią co szósta para. W połowie przypadków odpowiedzialny za kłopoty z zapłodnieniem jest mężczyzna, a raczej zbyt niska jakość jego plemników.

Źródło: fakt.pl
  Odpowiedz
#2
Ciekawe. Ale mam znajomych którzy borykają się z takim problemem od wielu lat. Wizualnie oboje zdrowi, on ma problem z plemnikami, ich "jakością" a facet wizualnie jest olbrzymi i grubokościsty. Co prawda może przyczyna leży gdzie indziej, czasem tak bywa.

Tak czy tak odkrycie ciekawe.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości