Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Złoty pociąg - istnieje czy nie?
#1
Tyle się już o nim słyszało a czy waszym zdaniem istnieje czy to zwykła bujda na resorach?
Moim zdaniem jeżeli istniał to już dawno za czasów PRL został odholowany do ZSRR z tym całym złotem hie hiehie
  Odpowiedz
#2
Istnieje, czy nie, z mojego punktu widzenia ważniejsza jest inna sprawa. A mianowicie cały kompleks Riese. Może to miejsce jest "przedsionkiem", które umożliwi dostanie się do kolejnych sztolni i korytarzy. Może w końcu udałoby się stwierdzić do czego tak właściwie ten moloch miał zostać użyty, bo osobiście nie trafiają do mnie rewelacje typu "podziemne miasto Hitlera".
Co do ZSRR, przecież po wojnie wywieziono z tego miejsca cały sprzęt jaki tylko się dało. To w zasadzie dotyczy całego Śląska. Nie od dziś wiadomo, że Stalin chciał dostać w swoje łapy infrastrukturę i maszyny, a także całe kopalnie. Nie pamiętam szczegółów, ale chyba w książce "Berlin 1945. Upadek", jest o tym mowa. Oczywiście nie o kompleksie, a o samym Śląsku. 
Mam wrażenie, że nawet jeśli ten pociąg istnieje i jeśli jest wypełniony po brzegi złotem, to tak szybko go nie dostaniemy. Wystarczy spojrzeć na sprawę z galeonem San Jose i przez ile lat trwała batalia sądowa pomiędzy USA, a Kolumbią. Jestem święcie przekonany, że nie tylko Polska będzie rościć prawo do ewentualnej zawartości.
  Odpowiedz
#3
Jeżeli okaże się, że istnieje to głupio sobie zażartuję, że pociąg z Berlina do Wałbrzycha opóźnił się o 50 lat :P:P
  Odpowiedz
#4
Ostawiam, że w środku znajdą wódkę i zaleją się wszyscy w trupa. Jak dla mnie jeśli jest tam jakiś wagon zakopany, to w środku jest albo pusty, albo ma tam zwykłe śmieci, jakiś arsenał, sprzęt. Gdyby władze to wykopały i w środku faktycznie było złoto, całość powinna pójść do budżetu, nikomu bym tego hajsu nie miejscu władz nie oddał, oczywiście tylko znaleźne wypłacić.
  Odpowiedz
#5
Eee **** już dawno ruskie zabrały
  Odpowiedz
#6
Ja mam cały czas wrażenie, że to jakaś podpucha, tzn ktoś to wszystko zaaranżował, wojsko i służby szkolą się, a turyści przyjeżdżają do Wałbrzycha i nasączają go gotówką.
  Odpowiedz
#7
Albo bardzo wdzięczny temat zastępczy.
  Odpowiedz
#8
Albo i jedno i drugie, w końcu mówi się w Polsce, że politycy są głupi, w sumie im to na rękę, bo wszyscy ich lekceważą, a oni i tak są u władzy niezmiennie, ci sami ludzi dymają każdego, więc taka dość przemyślana strategia mnie wcale nie dziwi.
  Odpowiedz
#9
(19.12.2015, 22:45)Baron napisał(a): pociąg z Berlina do Wałbrzycha opóźnił się o 50 lat :P:P
Opóźnienie pociągu może ulec zmianie... za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Najwyraźniej pociąg zajechał nie na tą bocznicę... he he he
  Odpowiedz
#10
"Odkrycie" pociągu miało miejsce w okresie przed wyborczym. Nie uważam to za przypadek ;)
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obiektywny portal informacyjny - czy taki nie istnieje? Swordancer 2 923 21.01.2017, 00:25
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości