Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zmiany w Google
#1
W wyszukiwarce Google zaszły pewne drastycznie zmiany i mają się jeszcze pogłębić. Ja osobiście na smartfonie kompletnie nie jestem w stanie już znaleźć tego czego szukam. Dostaję wyniki głównie beznadziejnych artykułów i newsów zamiast sensownych merytorycznych treści dopasowanych do zapytania. Uważam, że to jakaś kpina. Ja rozumiem, że strony powinny się dopasowywać do mobilnych urządzeń, ale takie wymuszanie, to próba zawłaszczenia sobie Internetu, szczególnie te nowe standardy typu AMP itd. Google zaczyna nam mówić jak ma wyglądać Internet, a mi osobiście się to kompletnie nie podoba.

Nas pewnie będzie czekać przesiadka na nowy silnik, bo wygląda na to, że bez tego na smartfonie nas nikt po prostu nie znajdzie...

A co Wy sądzicie o tym wszystkim?
  Odpowiedz
#2
Te zmiany zachodzą już od dawna. Wczoraj byłem samochodem w trasie, chciałem zobaczyć czy za prom w tym miejscu się płaci.. Oczywiście google, a tam? Posty z 2007 roku, a najnowsze na jakieś 3 stronie wyszukiwania. :x Nie byłem nigdy zwolennikiem Bingu, ale chyba czas najwyższy pomyśleć o przesiadce.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
Google już od dawna robi co chce, bo wie że typowy użytkownik mimo poczucia pewnego dyskomfortu i tak nie zmieni wyszukiwarki, bo jest do niej przyzwyczajony.

Jako alternatywę polecam duckduckgo - prosta wyszukiwarka pokazująca tylko najtrafniejsze wyniki bez jakichkolwiek reklam, czy płatnych promocji. Nie przechowuje żadnych danych o użytkowniku (nawet adresu IP), dzięki czemu jesteśmy anonimowi, a każde nowe otwarcie nie będzie pamiętało naszych "upodobań" z poprzednich wyszukiwań.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pozycjonowanie czy Google Ads? MyisabKO 4 1 792 30.04.2020, 16:24
Ostatni post: szocik
  Witam Google chrome vs Opera perla86 10 2 738 09.06.2017, 17:14
Ostatni post: perla86
  Jak Wam się podoba nowe logo Google? Swordancer 7 2 975 03.09.2015, 21:07
Ostatni post: Dennijs
  Czy Google oszalał?! Swordancer 6 2 607 06.04.2015, 22:13
Ostatni post: Swordancer
  Błąd 12 Google Chrome WazzUp 5 2 350 28.02.2014, 15:31
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości