Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Znalezienie hakera naciągacza - POMOCY
#31
Nie masz pewności czy tylko. Być może jego "działania" obejmują większy obszar.
  Odpowiedz
#32
Huczu, a jak myslisz?
zgredek11, czesto IP/host nie jest trafny, co nie oznacza ze nie mieszka w Irlandii, moze w innym miescie. Raczej nic nie zrobisz z tym.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#33
Jutro pogadam z dobrym hackerem co da sie zrobić, czytałem i działa na wiekszy obszar... Szkoda żeby wiecej naciągnął wydaje mi sie ze jeżeli nawet w kilka osób (oszukane) byśmy zglosili sie do google i PayPal( w końcu podszywa sie pod nich co psuje im renome) że coś byśmy osiągneli, nie można tego tak zostawić. Jego Mail jest na Gmailu Oni wiedzą wszystko...
  Odpowiedz
#34
Siema!

Ja też dostałem od gościa wiadomość z fastmail i gmail Derek.

Podałem mu paypal i dostałem tego fake maila, że kasa jest zamrożona i dostanę ją jak wyślę potwierdzenie wysyłki. Oczywiście zaczęło to dla mnie śmierdzieć i sprawdziłem tu na forum, że gościu jest naciągaczem. Oczywiście nigdzie kasy nikomu nie dałem także jest spoko, koresponuję z nim ciągle i zaczęło śmierdzieć mi, że koleś jakiś kilka tysięcy kilometrów od nas chce ode mnie rower ;) (ze mną to nie przejdzie). Mam znajomą w CBŚ i jej jutro tę sprawę przedstawię także i te forum i dam znać czy coś się rusza.

Ps. numer, z którego napisał do mnie sms (Wystawiłem rower na tablica.pl btw. jakby ktoś chciał kupić to polecam PW).

numer- +46701969928.

Moje osobiste zdanie? Koleś jest polakiem, który umie ogarnąć temat. Czy ktoś z was zna jakieś rzeczy typu strony internetowe Istambułu itp. ? Bo tam kazał mi wysłać kasę.

Kopia danych, które mi wysłał:

"Payment completed
Please check your PayPal email for Notification email as you should
have received notification from them.look into your Spam/trash email..
Also let me know your schedule,contact and location for the pickup
Here is the shipping agent's information You need to send the money
to, that will be picking the money up

Name : Alpha Bangura
Address :No 20 K1 taksim 34438 beyoglu
City: Istanbul
Country :Turkey


On the Western Union receipt,you will find the MTCN number and also
the name you used in sending the money and the exact amount sent,all
these will be needed by the agent in picking the item up

NB: You are to send the 1300 PLN via Western Union to the Transport
Agent receivers address provided"
  Odpowiedz
#35
Mnie też próbował naciągnąć ale się nie nabrałem.
  Odpowiedz
#36
Dobrze ze ta sprawa nie śpi, ja mu nie podaruję tych 1410zł, matizc też mi się wydaje ze jest Polakiem. Ja niestety dałem sie nabrać potrzebowałem pilnie pieniędzy a wyszedłem z niczym, jeszcze wiadomości od "Paypal" ze mam 24h na wpłate albo bedą podjete środki prawne... Wiadomo już coś od tej znajomej z CBŚ? Na prawdę jeżeli byś coś załatwił miałbyś ode mnie wielkie podziękowanie i nagrodę jakąś :)
Trzeba go złapać zeby więcej już nie naciągał...

Up...
Znalazłem coś takiego: http://www.whoismind.com/whois/lntservice.com.html
  Odpowiedz
#37
Cześć.
Jestem tu pierwszy raz po tym jak wpisałam w google hasło [email protected] i jako pierwsze wyskoczyło mi to forum:)
Sprawa u mnie wygląda następująco:
na portalu ogłoszeniowym wystawiłam do sprzedaży motor za 4000zł. Napisał do mnie facet 2 maile z bramek internetowych, więc odpowiedziałam mailem na jego zapytanie o zdjęcia i głupia podałam nr konta wraz ze swoimi danymi. Czekam na jego ruch. Nie bardzo rozumiem jak ludzie popłynęli np. na 1410zł. Czy wysłał wam potwierdzenie wpłaty za przedmiot+wysyłkę i niby z tej kasy trzeba było oplacic wysyłke (pomimo tego że pieniądze fizycznie nie dotarły na konto)?Czy może klikneliście na załącznik i wtedy poplyneliscie z kasa???Obawiam się że te moje dane z nr konta pomogą mu w dostaniu się na moje konto i zostanę z zerem na koncie ( skoro wyżej piszą, że to haker):)

Moja głupota przewyższa wszystko! Dopiero po wysłaniu maila z nr konta i danymi zaświeciła mi się czerwona lampka, że jakim trzeba być idiotą żeby wpłacić mi kasę za przedmiot na ktory nie ma dowodu ze sie go kupiło (tablica.pl). Teraz już wiem, że nie ma sensu prowadzenie dalszej korespondencji:)Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)
  Odpowiedz
#38
W dobie anonimowych kont bankowych możecie szukać wiatru w polu. Policja go nie znajdzie, jeśli gość wie co robić. To że ten facet was naciągnął, to tylko ziarnko piasku na pustyni. Takich przypadków są miliony dziennie na całym świecie, a ludzie i tak zawsze dają się nabrać. Najlepsze agencje typu interpol nie potrafią znaleźć przestępców o ogromnym znaczeniu, a polska policja ma znaleźć tego gościa, który zapewne przelewa wasze pieniądze dziesięć razy? Dziesięcioletniego gówniarza, to i ja bym namierzył znając jedynie podstawy działania sieci, ale nie kogoś takiego. Jedynie naprawdę dobrzy hakerzy, mogli by gościa znaleźć i dokonać pishingu, oraz później namierzyć, a policja ma związane ręce, bo nie mogą inwigilować adresów email, czy kont bankowych, bez tych wszystkich nakazów, przepisów itp. co trwa miesiącami.

Najlepiej jest zapobiegać, a jak już koniecznie chcecie go znaleźć, to życzę powodzenia.
  Odpowiedz
#39
dobrze, że nie dałam się nabrać do końca. Znając życie i tak bym nie wpłaciła kasy do póki na moim koncie nie byłoby wpłaty:D
  Odpowiedz
#40
no właśnie i do mnie napisał, że chce kupić wózek, który wystawiłam na tablicy. Jak napisałam mu, że nie podoba mi się przekazanie pieniędzy za pośrednictwom pay pala i wolę odbiór osobisty i płatność w gotówce lub przelew to oczywiście poprosił o nr konta. Lampka mi się co prawda zapaliła ale podałam mu numer nieużywanego konta bankowego. Dostałam przed chwilą potwierdzenie z citibanku (moje konto nie jest w citibanku), że zostały przekazane pieniądze na moje konto w wysokości powiększonej o 1300 zł, które ma być na opłatę przewozową. I tu już mi się zapaliła latarnia... i znalazłam Was:) poczytałam sobie i napisałam, że nie jestem zainteresowana przesyłanie wózka za granicę, czekam na jego ruch i zgłaszam to do znajomego policjanta od cyberprzestępstw....
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strona wzajemnej pomocy z nagrodami. Br0nek1234 0 1 386 22.04.2013, 18:25
Ostatni post: Br0nek1234

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości