Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


alkomat
#1
Posiada ktoś z Was alkomat? Jesteście zadowoleni z zakupu? Na co warto zwrócić uwagę zanim się już zdecyduje na zakup?
  Odpowiedz
#2
Najważniejszą rzeczą jest czujnik. Musi być elektrochemiczny. Do tego powinien mieć możliwość kalibracji. Ja swój alkomat mam blisko 3 lata i ani razu nie było wtopy. A raz do roku odsyłam do sprawdzenia.
  Odpowiedz
#3
Napiszesz jaki masz model i ile za niego dałeś? Na pewno tego alkomatu będzie używało kilka osób, czy są jakieś alkomaty bez tych ustników czy we wszystkich są ustniki i trzeba przy każdej osobie zmieniać?
  Odpowiedz
#4
Alkohit x50, kupiłem trochę lepszy, tak żeby miał też wejście na bezdotykowy lejek do pomiarów, chyba o coś takiego Ci chodzi. Można też założyć ustnik normalny co kto woli. Wtedy dałem za niego ok 500 zł, ale warto było bo działa dobrze.
  Odpowiedz
#5
Sprawdzałam opinie tego Twojego alkohita i mocno go chwalą w sklepach i na forach, jeszcze x60 mi wpadł w oko, co lepsze? Chyba różnica taka że x60 jest na akumulator?
  Odpowiedz
#6
X60 to nowszy model, patrząc po specyfikacji to nie tylko. Ma bardziej wytrzymały sensor bo można zrobić więcej pomiarów przed odesłaniem na kalibrację, możesz pomiary zgrywać na komputer,jest bluetooth. Różnic się pewnie jeszcze parę znajdzie. Moim zdaniem lepszy będzie ten co znalazłaś Alkohit X60
  Odpowiedz
#7
Zdecydowałam się na x60, kilka razy już był w użyciu, jak na razie bez zastrzeżeń. Pomiary robi błyskawicznie, na pewno zaletą też jest to że jest na akumulator, nie trzeba ładować kaski w baterie ;), wyświetlacz ma bardzo czytelny, jak ktoś nawet bardziej zawiany to da radę odczytać.
  Odpowiedz
#8
czytałem troszkę o alkomatach. Powiedzcie mi jak wygląda kalibracja tych Alkohitów?? Długo trwa i jakie koszty??
  Odpowiedz
#9
(27.11.2019, 22:39)mirekSR napisał(a): czytałem troszkę o alkomatach. Powiedzcie mi jak wygląda kalibracja tych Alkohitów?? Długo trwa i jakie koszty??

Musisz odesłać do dystrybutora albo do sklepu w którym kupiłeś. Alkomat jest badany na specjalnym urządzeniu pomiarowym, po sprawdzeniu i kalibracji otrzymujesz wydruk parametrów, czy wszystko zgadza się w dalszym ciągu ze specyfikacja sprzętu i założeniami producenta i odgórnie przyjętymi normami. Na gwarancji taka kalibracja powinna być darmowa, po upływie gwarancji koszt powinien zamknąć się w stówce razem z wysyłką.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości