Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Play (Słaby Internet)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich

Mam internet w play mobilny z modemem huawei. Umowa co prawda kończy mi się za 4 miesiące ale jest nie do wytrzymania.
W nocy i rano do 11:00 gdzieś tak nie narzekam ale potem od około 12:00 do północy jest okropnie internet ledwo co po 8kb/s idzie.
Byłem w play ale powiedzieli żeby przynieść modem to wymienią kartę sim lub go sprawdzą i pomimo mojego tłumaczenia że modem i karta jest ok tylko to ich wina uparli się na swoim no i niestety nic nie zdziałałem. Dzwoniłem też do biura obsługi kilka razy ale to też nic nie pomogło. Zasięg mam bardzo dobry około 90% czasami spadnie do 20% ale zawsze prawie jest powyżej 60%. Ale według mnie to nie zasięg bo po odłączeniu antenki w nocy jest z 9% zasięgu a leci z max prędkością więc zasięg mam jak najbardziej dobry powyżej 60%.
Myślę nad zerwaniem umowy ale wiem że jest jakaś kara wyliczyłem ją i wypada około 110 zł chyba (niewielkie pieniądze ale zawsze coś). A raczej im nie udowodnię że to ich wina.

Więc nie wiem co teraz zrobić czy zerwać umowę czy jeszcze te 4 miesiące się przemęczyć. A może ktoś z was miał taki sam problem ?.
Proszę o jakieś rady i opinię na temat internetu play. I jaki ogólnie polecacie.

Jeśli temat jest w złym dziale bardzo proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego :)
Damianoslawp napisał(a):Byłem w play ale powiedzieli żeby przynieść modem to wymienią kartę sim lub go sprawdzą i pomimo mojego tłumaczenia że modem i karta jest ok tylko to ich wina uparli się na swoim no i niestety nic nie zdziałałem.

Niepotrzebnie chcesz być mądrzejszy.
Jeżeli uparli się abyś przyniósł modem to trzeba było przynieść modem.

Jaki masz limit?
Być może go wykorzystałeś?
Nie masz czasem limitu danych pobierania ? Może ci się skończył właśnie owy limit ?
Mam ale się nie skończył mam jeszcze ponad 6 giga. I od 3 miesięcy gdzieś tak jest. Według mnie wynika to z dużego obcjążenia sieci.
Te problemy z Play to nagminna sprawa? Pytam, bo właśnie zmieniam internet ze stacjonarnego na mobilny z laptopem i zastanawiam się, z usług jakiego operatora skorzystać, żeby się potem nie wściekać. Myślałam właśnie o Play, mam tam telefon i nie ma z nim problemów, ale teraz dałeś mi do myślenia.
Ja bym ci radził, żebyś zaniósł go do play lub możesz poczekać do końca umowy i zmienić dostawcę internetu. Play ma słaby internet nie od dziś. Moi wszyscy znajomi, którzy mają neta w Play narzekają.
To nie zależy od tego co piszecie to zależy od tego czy: jesteście w dobrym zasięgu u mnie na telefonie się zasięgi kolizują i czasem mam na telefonie PLAY Żnin(moja miejscowość) orange albo t-mobile, To jest wina tego, że PLAY ma zasięg trzech sieci komórkowych, ale to nie polepsza sprawy ponieważ jeżeli telefon lub internet łapie po dwa sygnały zasięgu to w tedy zasięgu nie ma lub jest słaby. Internet u Ciebie może tak właśnie mieć.
Internet to internet a telefon to telefon internet tylko z play łapie z żadnej innej ci nie pójdzie. Mam zasięg HSPA HSDPA WCDMA. Większość czasu jadę na hspa a na wcdma to wcale mi nie chodzi i jak na to wejdzie muszę rozłączać i od nowa się łączyć. W telefonie to mam zasięg z plusa ustawiony ale neta się nie da z plusa tylko z play tak już jest ustawione wszystko.

Malinka około niecałego roku od początku umowy chodził w miarę ok ale teraz od 3 miesięcy to katastrofa tak jak o tej porze. Ledwo co po 8 kb/s chodzi. Odradzam ci brać tego neta. Lepiej jakiś niezawodny wziąć, ja już wiem jaki wezmę jak tylko z play skończę.

I ja się umowa skończy to miesiąc przed końcem trzeba do nich pismo pisać że się rezygnuje czy coś bo przedłużają na czas nieokreślony i wtedy trzeba dalej opłacać. Czy wiecie jak to ma wyglądać?
Umowę trzeba zerwać dwa miesiące przed a nie miesiąc wiem bo czytałem umowę uznajomego.
A na mojej pisze tak

Umowa zawarta na czas określony przekształca się po upływie czasu na jaki została zawarta w umowę zawartą na czas nieokreślony chyba że abonament na 30 dni przed upływem okresu na który umowa została zawarta zawiadomi operatora na piśmie że nie zamierza korzystać z jego usług.

Moim zdanie to głupota jeszcze pisać pisma jakieś itd po upływie umowy powinna zostać ona sama zakończona a ja powinienem kiedy chce sobie opłacić lub nie opłacać jak chce korzystać lub nie. Tak jak inne rzeczy na umowę np cyfrowy polsat itd.

Ale złoże 2 miesiące wcześniej i tak bo potem powiedzą że im nie doszło itd znając ich.
Stron: 1 2