Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Wielki powrót MegaUpload - już wiemy jak będzie wyglądał.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: z12789455Q.jpg]

Kim Dotcom powraca z nowym projektem. Mega ma zastąpić zamknięty przez FBI Megaupload. I ma być "nie do ruszenia" dla federalnych.
Już w styczniu przyszłego roku pierwsi użytkownicy ponoć będą mogli użyć serwisu Mega. Podobnie jak najbardziej znane przedsięwzięcie aresztowanego wiosną Kima Dotcoma ma służyć wymianie plików. Z tą różnicą, że wszystko ma być kodowane i "tylko wysyłający będzie wiedział co wysyła". Szyfrowanie ma odbywać się "na poziomie przeglądarki".

To wybieg prawny. Założyciel serwisu liczy na to, że skoro nie wie, czy pod danym "linkiem" kryje się najnowsza produkcja Hollywood czy film z wesela za nic nie odpowiada. Schmitz (tak nazywał się przed zmianą nazwiska) mówi wprost: właściciele praw autorskich mogą uzyskać dostęp do plików, byleby tylko nie obciążali nas za nic odpowiedzialnością.

Wygląda na to, że Dotcom w wolnym czasie wczytał się dokładnie w ustawy pokroju ACTA. O swoim nowym przedsięwzięciu mówi:

Cytat:"Mega omija wszelkie relacje z amerykańskimi firmami hostingowymi, amerykańskimi domenami, dostawcami usług transmisji danych. Zmienia sposób działa uniemożliwiając zamknięcie".

Na przeszkodzie do zrealizowania wizji nowego serwisu może stanąć drobny szczegół. Dotcom dopiero w marcu dowie się, czy zostanie wysłany do USA, gdzie czeka go proces o naruszenie praw autorskich.
Adres me.ga już ma ponoć miliony wejść a Kim śmieje się z agentów FBI, którzy "ciągle klikają przeładuj stronę".
Plany twórcy zamkniętego z wielkim hukiem serwisu Megaupload są więc bardzo konkretne. Niestety na ich realizację być może będzie musiał czekać 20 lat - taka odsiadka grozi w USA.
Co myślicie na ten temat? Czy megaupload wróci?


*Źródło: bbc.co.uk
Sebastian napisał(a):Adres me.ga już ma ponoć miliony wejść
Tak? A ja widzę, że ta domena nawet nie jest zarejestrowana. Jak zatem obliczyli wejścia na nieistniejący adres?
Ponieważ adres został usunięty, informacja ta nie jest nowa i pochodzi z 3 listopada,
wtedy jeszcze domena działała.
Haha czyżby "robak" zgnieciony w zarodku? :D
Nie powiedziałby, moim zdaniem uruchomienie Me.ga to kwestia czasu
i żadne FBI tego nie zatrzyma. Najprawdopodobniej tylko zablokowali domenę
do czasu wyjaśnienia tego "incydentu" grając na czas i szukając sposobu jak
przeszkodzić Schmitzowi.
Zawsze jeden serwer więcej oby nie miał zbyt dużo ograniczeń

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk
A ja myślę, że jeśli ta plotka jest prawdą, to Pan Schmitz prosi się o jeszcze więcej kłopotów.
Czy wygra z systemem? Nie wiadomo. Jedno jest pewne. Oni mają władzę, on pieniądze.
Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Cokolwiek nie zrobi teraz Schmitz, będzie miał za plecami stado agentów-informatyków FBI.
Mało tego. Myślę nawet, że będzie miał ich na karku do końca swoich dni.
pożyjemy zobaczymy jak będzie Haha jak się pojawi to wypróbujemy,chyba że zamkną nas z właśćcielem:P
Też uważam, że będzie pod obserwacją do końca życia. Moim zdaniem, zbyt ryzykuję, będąc pod obserwacją mogą zawszę coś na niego znaleźć.
a skupi się wszystko na osobach tam przebywającychStop zobaczymy jak się pojawiTakjest