Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Trwa atak na użytkowników allegro!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Uważajcie na nową falę niebezpiecznego spamu wykorzystującego wizerunek Allegro.pl. Maile przychodzą ze sfałszowanego adresu "[email protected]" i posiadają tytuł "Twoje Konto w Allegro.pl Zostalo Zablokowane". Oto treść (link został celowo zamazany):

"Drogi Użytkowniku!
Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl
Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto.
Należy udać się pod Adres http://www.xxxxxxxx.me/
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Grupa Allegro"

Allegro nie ma nic wspólnego z wysyłaniem tych wiadomości, a celem atakujących jest zainfekowanie komputerów użytkowników trojanem, poinformował Kaspersky Lab.

Uważajcie i nie klikajcie żadnych linków w tej i podobnych wiadomościach.

screen:
[Obrazek: cudxju.jpg]
I jak tu wierzyć komuś w sieci.
Akcja akurat przed świętami, kiedy wiele osób robi zakupy także na aukcjach. Co ciekawe, ja nie dostałam takiego ostrzeżenia. Zresztą każdy taki mail, od banku, allegro czy innego serwisu wywaliłabym do kosza, bo firmy w taki sposób nie kontaktują się z klientami i nie żądają zmiany haseł, loginów itp. Zasadzka raczej na początkujących userów. Ciekawe, ile osób oszukano i czy będą jakieś konsekwencje.
Ja też nie dostałem osobiście, chociaż wykonuje kilka transakcji dziennie ale wiem że znajomi niektórzy dostali. Dostał ktoś z forum takiego maila?
Chamstwo w państwie i znieczulica społeczna. Uczciwi ludzie za swoje uczciwie zarobione pieniądze chcą dokonać zakupów, a jakiś baran jeden z drugim nie ma skrupułów i czeka tylko na to, żeby ich oszukać.

Allegro powinno się tym procederem jak najszybciej zająć.
Możemy się bulwersować Vil, ale i tak nic to nie zmieni. Zostaje nam tylko wzajemnie się informować i pomagać w miarę możliwości wybrnąć z sytuacji. Marszal dzięki za informację. Akurat dla mnie przydatna bo dużo korzystam z alledrogo.pl
Co prawda nie dostałem takiej wiadomości i nie reaguję nawet na oryginalne oferty z alledrogo, ale zawsze lepiej wiedzieć wcześniej.
Repy lecą do Ciebie.
Ale nawet piszę koło tych powiadomień home.pl, to od razu widać że to ściema. Ja akurat jeszcze nie dostałem, wszystko przede mną, ale np. nie raz dostawałem maila związane z moją pocztą, albo paypalem i też to olewałem.