Odjechani.com.pl

Pełna wersja: dobreprogramy.pl i ich menadżer pobierania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Niby chodzi o bezpieczeństwo, ale niech nie robią z ludzi idiotów. Wiadomo, że chodzi o spam pojawiający się podczas pobierania. Zawsze pobierałem z tej strony programy, ale teraz zastanawiam się czy nie ma alternatywnej i równie dobrej strony bez większego spamu co ta.

Najgorsze jest, to, ze przy pobieraniu menadżer próbuje instalować jakieś beznadziejne toolbary i to jeszcze antywirusowe, w tym wypadku AVG. Dodatkowo reklamują internet UPC i o ile pamiętam na początku reklamowali 30 Mb/s, a teraz już 60. Najlepsze, że mam UPC 30 Mb/s i mimo to prędkość reklamowana zawsze wyprzedza pobieranie rzeczywiste programu i to czasami nawet 10x szybciej z oczywistych powodów. Zwykła antyreklama jak dla mnie.

Jeśli chodzi natomiast o bezpieczeństwo, to menadżer zawiera te same linki źródłowe co w przypadku tych po które klikało się w przycisk pobierz wcześniej, wiec bezpieczeństwo nie zostało podniesione nawet o 1%. Zastanawiam się czy wszystkie dobre strony musza ulegać kompletnej komercjalizacji.
Sam ostatnio się zastanawiałem dlaczego na w ogóle wszystkich stronach z programami są te głupie menadżery ;) mi reklamowali też LTE 100mb ;)

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2
Jeden geniusz wpadł na taki pomysł, więc cała reszta ustawiła się w szeregu i go naśladuje. Patenty komercyjne są jak grypa, ciągle się zmieniają i rozprzestrzeniają.

Najgorszy jest jednak fakt, że oni udają, że chodzi tu o bezpieczeństwo, a przecież powinni napisać wprost... Chcemy więcej pieniędzy! Nie lubię agresywnego spamu, 2 góra 3 nieinteraktywne banerki mogą sobie być, ale wyskakujące okienka i ten menadżery to wredny spam, który bardzo mnie irytuje, bo jestem na niego uczulony.
Te menadżery są uja warte. :P Na szczęście jest możliwość pobrania, poprzez link bezpośredni.

Dzisiaj pobrałem pewien program z innej stronki. Gdy już nie był mi potrzebny, to go odinstalowałem. Po zakończeniu procesu, patrzę a tu od razu wyskoczyła ikona zainstalowanego AVG Gniew
Gdy tworzyłem wątek nie było jeszcze linków bezpośrednich, prawdopodobnie wprowadzili, bo pewnie ludzie się skarżyli na tego "menadżera", może im statystyki spadły, a może po prostu byli mili. Ja przez pewien czas miałem w google zablokowane wyniki z tej strony. Teraz korzystam z powrotem, odkąd linki bezpośrednie powróciły.
Średnio lubię pobierać skądkolwiek programy jeśli widzę menedżera pobierania czy inne tego typu rzeczy. Na ogół staram się pilnować żeby mi nie wcisnęli jakiś toolbarow, przeglądarek czy antywirusa a jak coś ominę to od razu usuwam przez AWDCleaner (który swoją drogą niektórym też podrzucił przy pobieraniu jakieś reklamy, na szczęście nie mi), nie znoszę jak mi się jakiś syf zalęga w przeglądarce. Wolę pobierać z innych źródeł. Chyba że pobieram coś na Linuxa, wtedy głównie z repozytoriów- prosto, wygodnie i bez reklam.
Często gęsto jak się pobiera nawet z strony producenta programów, to żeby się utrzymać też mają możliwość doinstalowania tego badziewia, to nie jest tylko kwestia dobrychprogramów.pl itd.
Niestety to prawda, nie wiem ile płacą im za to ścierwo, ale mam nadzieję że niewiele.
Wiecie co wam powiem na temat tych menadżerów? Jest to jedno wielkie G***o
Jak pobierasz program, najpierw jest umowa licencyjna, a potem jeszcze 5 umów do innych programów....
Czasami nawet jest tak jak ktoś tu mówił po odinstalowaniu jednego programu pojawia się drugi ...
Bo na DP się trafia z googla, poczyta opis lub ewentualnie komentarze - jeśli to nie syf, a po download rusza na instalki.pl czy programosy.pl ;)
Stron: 1 2