Odjechani.com.pl

Pełna wersja: The walking dead- Żywe trupy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W sobotę o 22:20 na Tvp 1 puścili ostatni odcinek drugiego sezonu serialu grozy The walking dead- Żywe trupy. Wiecie może czy w przyszłą sobotę puszczą trzeci sezon serialu?
W tele magazynach nie ma tego serialu w sobote.
Bardzo lubię ten serial! Jak Wam się podobają najnowsze odcinki?
Ogólnie serial genialny, taka mieszanka Resident Evil i Rec. :) Uwielbiam takie klimaty gdzie każdy jest zły a nawet źli mogą się zmienić. :) W Przypadku The Walking Dead nawet główny bohater serialu czyli Rick jest zły ( Pomimo tego że zabija tylko zombie to i tak musi zabijać wrogo nastawionych ludzi ) - co widać w sezonie 6 - stym serialu gdzie Alexandrię nawiedza grupa morderców. :) Ogólnie serial genialny :)
Jak dla mnie nowe serial się wypalił. Powtarzające się schematy, sytuacje łatwe do przewidzenia. Początkowe sezony TWD były zaskakujące i zarazem wciągające. Od 4 czy 5 sezonu a dokładniej ten w który:

doszli do miasta w którym okazało się że mieszkają kanibale a całe złudzenie bezpiecznego miejsca to lep na muchy.

serial zaczął przynudzać. Wydaje mi się że co za dużo to nie zdrowo i mimo że dałem temu serialowi początkowo bardzo wysoką ocenę 9/10 będę musiał ją zmienić. Był powiew świeżości, była wciągająca fabuła i ciekawi bohaterowie (w tym mega irytująca w pierwszym sezonie żona Ricka). Teraz to już telenowela. Serial dalej jest dobry ale nie tak dobry jak na samym początku. Myślę że jeśli scenarzyści nie wplotą czegoś nowego i zaskakującego to serial straci swoich fanów, nawet tych zagorzałych.

Teraz pytanie dla Was jak myślicie:

Glenn żyje czy nie? Ja uważam że tak. Ciekaw jestem, czy to kolejny zabieg aby zaskoczyć widza czymś czego idzie się domyślić

*oznaczyłem spoilery, jak ktoś nie jest na bieżąco niech nie klika.
Moim zdaniem Glenn nie żyje, niemożliwe jest aby po takim ataku zombie jakiego on doznał tzn praktycznie został pożarty i zamieniony w zombie. Co do zaskoczenia widza to ja to widzę tak: Glenn nagle pojawia sie jako zombie w Alexandrii i najpewniej Rick go musi zabić i tyle w temacie :)
Tylko zauważcie że podczas tej spektakularnej sceny Nick przykrył swoim ciałem Glenna a ruchy kamery były tak zmajstrowane żeby nie było widać dokładnie czy Nick leżał na nim czy pod nim. Logicznie patrząc musiał przykryć swoim ciałem Glenna bo to on wpadł na niego, nie odwrotnie.

Mówię Wam jeszcze przypomnicie sobie mój post pod koniec sezonu. Wróżbita Sebastian przewiduje.
Ale co przewidujesz? Że Glenn żyje?
To już wiadome, schował się pod śmietnikiem :D
Co do oceny serialu to też oceniłem 9/10.
Jak narzekasz trochę na ten sezon gdzie już można powiedzieć - kręcą na siłę, to co będzie z 7 sezonem który ruszy w przyszłym roku? :)
Po prostu seriale w pewnym momencie powinny się zakończyć, bo inaczej robi się właśnie taka telenowela.
Ale ja Żywe Trupy jako telenowelę nawet lubię.
Nie czytam spoilerów na temat tego serialu ale jeśli jest tak jak mówisz to miałem rację zaraz po premierze tego odcinka. Właśnie to mnie teraz w tym serialu irytuje - intrygi szyte grubymi nićmi, schematyczna przewidywalna fabuła i ogólna niechęć do bohaterów. Od pewnego czasu mam kompletnie w ***** to co się z nimi stanie, przestało mnie to interesować. Przyznam się szczerze że oglądam ten serial tylko i wyłącznie dlatego że zacząłem. Mam taki zwyczaj że jak zaczynam oglądać film bądź serial to naet jeśli okazuje się słaby, oglądam go do końca - nie wiem, tak mam. Źle czułbym się wystawiając ocenę po obejrzeniu jednego sezonu bądź połowy filmu. Rzadko zdarza się żebym odpuszczał, chyba że film jest totalnie beznadziejny i po prostu nie da się go oglądać (polecam perełkę "Vase de noces" z 1974 roku, bardziej głupiego, kiczowatego i ohydnego filmu jeszcze nie widziałem a oglądam ich sporo).

Jest tak jak piszesz. Z serialu zrobiła się telenowela. Oczywiście dalej jest do oglądania bo nie oszukujmy się porównując ten serial do tego co oferują nam polskie kanały to TWD jest arcydziełem i serial mimo wszytko polecam. Nie wiem, w którymś momencie coś poszło nie tak. Może po prostu trzeba było go zakończyć? Nie wiem. Poczekamy, zobaczymy.
Stron: 1 2