Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Fabryka Haseł - Twórz bezpieczne hasła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drogi użytkowniku, czy zastanawiałeś się kiedyś czy twoje hasła dobrze zabezpieczają Cię w internecie? Nie musisz się już o to martwić. :)

Wystarczy skorzystać z serwisu FabrykaHasel.pl
Serwis za darmo i bez zbędnych rejestracji oferuje nam wygenerowanie bezpiecznego hasła.

Jedyne co musimy zrobić to zaproponować swoje hasło. Nie musi być jakieś skomplikowane wystarczy zwykłe słowo, a strona i tak wygeneruje nam trudne do złamania / odgadnięcia przez osoby niepowołane hasło. Dużym jej plusem jest to, że krok po kroku pokazuje jak można ze zwykłego hasła zmienić je w trudne do złamania po dodaniu kilku dodatkowych znaków.

Generator tworzy 'dobre' hasła zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i sposobie zapamiętywania ciągu znaków. Polecam jak najbardziej. :)
Dodatkowo pokazuje się ile czasu zajęłoby złamanie komuś naszego hasła.
Wpisałem takie, nie moje: 290324r. Czas złamania 2h +
Zacząłem już korzystać z tej strony i trochę pozmieniałem moje proste hasła :D
Diablo09 napisał(a):Serwis za darmo i bez zbędnych rejestracji oferuje nam wygenerowanie bezpiecznego hasła.
Używanie tego typu stron do generowania haseł to pierwszy krok do utraty konta, złamanie takiego hasła metodą słownikową to kilka chwil, generowanie słownika do crackowania haseł metodą słownikową polega właśnie na tym samym co generowanie haseł na tego typu stronach.
Bezpieczne hasło z generatora haseł to czysta fikcja.

ROCKISNOTDEAD napisał(a):Dodatkowo pokazuje się ile czasu zajęłoby złamanie komuś naszego hasła.
Wpisałem takie, nie moje: 290324r. Czas złamania 2h +
Hasło podane w przykładzie to totalna porażka, jeśli skrypt uznaje że złamanie hasła to 2h+ to już jest pierwszy sygnał do tego żeby omijać stronę z daleka, złamanie tego hasła metodą słownikową to 10minut+ (przy wolnym komputerze).
Tak hasła bezpieczne w zasadzie nie istnieją. Wszystko można złamać tylko wymaga to odpowiedniej ilości czasu.
A to, że stronka pokazuje czas złamania 1000 lat czy tam ileś to bzdura.

Zawsze to lepsze hasło z takiego generatora niż jak to ma zazwyczaj słowo i liczba np. qwerty123 itd.
Najlepsze hasło jest takie:

fYP&.hxE4I9_^klE7b<501Lx

Nie jakieś krzyżówki słów i nie wiadomo czego. Ja znam parę haseł na 30 znaków.
Dziwnie ten serwis podlicza czas złamania hasła.
Moje hasło jest wytrzymałe na 154 lata, w co wątpię.
Strona jako ciekawostka dobra, jeśli chodzi o fakty w niej zawarte to jest
naprawdę średnio.

[Obrazek: 1-1359916934.png]
Cytat:Dodatkowo pokazuje się ile czasu zajęłoby złamanie komuś naszego hasła.
Wpisałem takie, nie moje: 290324r. Czas złamania 2h +
Hasło podane w przykładzie to totalna porażka, jeśli skrypt uznaje że złamanie hasła to 2h+ to już jest pierwszy sygnał do tego żeby omijać stronę z daleka, złamanie tego hasła metodą słownikową to 10minut+ (przy wolnym komputerze).

No ja wiem, że porażka.
A ja myślałem że 2h do za mało :D
Ale się nie znam więc wybaczcie.