Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Wirus na facebooku!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio zauważyłem dziwnego wirusa na faebooku, który wysyła głupie linki z różnymi dopiskami np: Wyglądasz wspaniale http://robinsongguitars.com/airplane.html
(Nie odpalać linku!!!To tylko na pokazanie!!)
Wirus rozsyła linki z dopiskami na prywatne wiadomości i na tablice do kogoś, wiele razy przez to miałem zablokowane konto, ale to chyba nie moja wina??
Ostatnio miałem jeszcze innego wirusa który, rozsyłał wiadomości po angielsku, przykład na print screenie !!
Wszystkie wiadomości są o tej samej o gidzinie co do minuty


Wie ktoś jak tego można się pozbyć??? dołanczam print screena
[Obrazek: 55220840220002976272.jpg]

P.S. Nie wiem czy w dobry dziale to zamieszczam.
No niestety ja Ci nie pomogę, bo tego wira nie znam, ale faktycznie nieciekawie to wygląda. Mnie się jakoś internetowe śmieci nie trzymają, na szczęście. Na wszelki wypadek przeczyść sobie kompa MBAM, przeskanuj antywirusem i CCleanerem.
Takie coś zauważyłem z 1.5 miesiąca temu tylko ze na glownej tablicy, a nie w wiadomościach.

Mychaty

Emm, to nie żaden Wirus (tak sądzę) tylko Aplikacja, po prostu klikając w link dodajesz aplikacje do swoich aplikacji, akceptujesz to że ma prawo do dostępu do Twoich postów, maila etc...

Kiedyś sam testowałem takie coś, to działa na tej samej zasadzie co takie różne serwisy jak Nieprawdopodobne czy tam coś, jak polubisz stronę to dodaje aplikacje która spamuje różnymi rzeczami np. "Popełniła samobójstwo na studniówce..." etc.

Możesz to usunąć w Ustawieniach Prywatności zakładka Aplikacje.


Jak widzę na mojej tablicy tylko spam "O MATKO JAK TY TU WYSZŁAŚ HAHAHA <link>" to od razu usuwam takiego osobnika ze znajomych...

Takie są skutki nie czytania regulaminów i tym podobnych :>S

Przypomnij sobie, może wchodziłeś na jakąś podejrzaną stronę lub na przykład klikałeś gdzieś w coś by zobaczyć 'ukrytą zawartość' ?

Często ostatnio mozna sie spotkać z czymś takim że żeby zobaczyć jakiś film lub coś trzeba kliknąć w obrazek (niby zabezpieczenie antybotowe ;p)..
Często wchodziłem w różne rzeczy, ale ostatnio w nic nie wchodzę i dzisiaj skasowałem na facebooku wszystkie aplikację. Czy teraz będę miał spokój?
Moja koleżanka rozsyłała wczoraj w privach linki do zdjęć xxx oczywiście z wirusami.
Niech wykasuje wszystkie aplikacje z facebooka i będzie git. Mi pomogło.
Tak przy okazji, to jesteś mistrz kamuflażu. :D Troszkę nie wyszła cenzura. :P

Mychaty

Davvid napisał(a):Tak przy okazji, to jesteś mistrz kamuflażu. Megasmiech Troszkę nie wyszła cenzura. Jezyk

Przecież OK jest ocenzurowane wszystko, to co się czepiasz nie wiem :)

Co do tematu, mówiłem że to nie żaden wirus tylko jakaś aplikacja - teraz coraz więcej tego typu gó*ien!
Ludzie nie czytają nawet do czego jaka aplikacja może mieć dostęp - ostatnio widziałem aplikacje która mogła nawet korzystać z numeru telefonu podanego przez użytkownika!
Gdyby pomyśleć to można nawet wysyłać SMSy komuś które będą płatne... i ludzie dodają takie aplikacje do konta!

A potem płacze i prośby że ktoś atakuje konto czy wyciąga jakieś informacje :)

Nie ma to też jak np. "ADAM MAŁYSZ NIE ŻYJE" ktoś w to klika i dodaje aplikacje by móc zobaczyć artykuł a tu dupka zbita, nie ma nic, a aplikacje zostawia i potem dalej rozsyła ten spam :P
Fakt mały drobiazg się zdarzył przy kamuflowaniu, ale mniejsza o to. Usunąłem wszystkie aplikację i fakt nie miałem problemu, aż do czasu kiedy podłączyłem kartę pamięci do laptopa, a na niej mi wykryło sporo wirusów. I co się okazało jeden z nich zaczął na nowo wysyłać, ale jak już wirusy skasowałem, to nie mam problemu, więc to też wina była.