Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Nightwish
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: nightwish2012new.jpg]
Nightwish jest fińskim zespołem muzycznym, założonym w 1996 roku. Ich muzyka to połączenie ostrych gitarowych riffów, wyraźnego dźwięku klawiszy, a także kobiecego operowego głosu Tarji Turunen (przez pierwsze pięć albumów), później Anette Olzon (album szósty i siódmy). Muzykę, którą grają można zdefiniować jako połączenie power metalu, metalu symfonicznego, oraz za czasów współpracy z Tarją Turunen, opery. Utwory Nightwish cechują teksty poetyckie nawiązujące m.in. Do świata astralnego czy fantasy. W większości zostały napisane przez instrumentalistę zespołu - Tuomasa Holopainena.

Obecny skład zespołu
Tuomas Holopainen – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający (od 1996)
Erno "Emppu" Vuorinen – gitara elektryczna (od 1996)
Marco Hietala – gitara basowa, wokal prowadzący, wokal wspierający (od 2001)
Jukka Nevalainen – perkusja (od 1997)
Floor Jansen – wokal gościnnie (2012-2013)
Troy Donockley - flet oraz dudy gościnnie (2012-2013)

Byli członkowie zespołu
Anette Olzon – wokal prowadzący (2007-2012)
Tarja Turunen – wokal prowadzący (1996-2005)
Sami Vänskä – gitara basowa (1998-2001)
Marjaana Pellinen – wokal wspierający (1997)


Dyskografia:
1.Angels Fall First (1997)
2.Oceanborn (1998)
3.Wishmaster (2000)
4.Century Child (2002)
5.Once (2004)
6.Dark Passion Play (2007)
7.Imaginaerum (2011)







Powiem tylko tyle, że to jeden z najlepszych zespołów jakie znam. Ich utwory są wspaniałe, teksty głębokie, a głosy Tarji i Anette cudowne. Znam Nightwish od kilku dobrych lat i napewno jeszcze długi czas mi się ich muzyka nie znudzi. :)
Nieco mocniej niż Within Temptation, ale również z żeńskim wokalem, ogółem nieźle, podoba mi się ich parę utworów, szczególnie "Wish I had an angel.