Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Czy gdy nie oddam książki, nie dostanę świadectwa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy jeśli nie oddam książki do szkolnej biblioteki na końcu klasy I Gimnazjum nie dostanę świadectwa? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.
Rozumiem że masz jakiś problem z tą książką, inaczej byś oddał. Świadectwo muszą ci wydać, bez względu na obiegówkę, to jest ważny dokument urzędowy i nie mają prawa go zatrzymać dla siebie.
Książka "Zagineła w akcji :)". Nienawidze bezsensownych gróźb. Dzięki za solidną odpowiedź reputka idzie :)
Muszę jednak dodać, że lepiej się dogadać z biblioteką. Możesz oddać inną książkę, na pewno masz jakąś która cię już znudziła, można też sypnąć parę groszy. Tak jest w bibliotekach publicznych, w szkolnych pewnie też. Biblioteki nie mają zbyt dużo kasy na nowe pozycje, więc zależy im na każdej książce.:)
Posłuchaj. Miałem kiedyś podobnie. Mi dali świadectwo, ale musiałem i tak tą książkę oddać. Masz dwie możliwości, oddanie w wakacje lub na początku następnej klasy. Jedno jest pewne, świadectwo dostaniesz i nie mają prawa składać Ci gróźb, które są bezpodstawne.
Potwierdzam, mi też składano takie groźby, a dostałem świadectwo, pomarudzili tylko trochę. Trzeba tylko dogadać się z biblioteką. Albo zwracasz książkę w innym terminie, albo oddajesz im jakąś swoją (najchętniej przyjmą lektury) bądź zwrot równowartości albo zakup nowego wydania.