Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Mini firma internetowa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Jestem po przemiłych wakacjach i naszła mnie ochota na zrobienie takiej 'mini firmy' Chodzi o to ,że jak pewnie pare osób wie uwielbiam od zera pisać kodu stron tworzyć motywy do różnych silników forów lub silników stron itp. chciałem zrobić w cinternecie strone firmy i sprzedawać za doładowania ceny jeszcze ustale ale płatność będzie doładowaniem i teraz mam pytanie:
Czy jest to legalne?

PS:Teraz jak pisałem koduje (jak kto woli może mówić pisze) strony jedynie do umieszczam ich pliki na serwerze FWL.pl (nie korzystam już z badziewia takiego jak manifo.com :)
Jak rozumiem ty chcesz robić strony ?
Pamiętaj, że w naszym kraju trzeba płacić podatki. Jeżeli nie jest to jednorazowa sprzedaż, a ciągła to należy zarejestrować ową działalność.
(05.07.2013, 19:20)Diablo09 napisał(a): [ -> ]Pamiętaj, że w naszym kraju trzeba płacić podatki. Jeżeli nie jest to jednorazowa sprzedaż, a ciągła to należy zarejestrować ową działalność.

Niekoniecznie, jest takie coś jak "kwota wolna od podatku", na rok 2013 nie trzeba opodatkować kasy, jeśli łączny przychód nie wyniósł 3091zł. Poczytaj sobie w internecie ;).
Możesz robić na zlecenie, bądź jak to mówią "na słowo" - najbezpieczniej.
Firmy nie ma sensu zakładać, jak na sam początek rób tak jak mówię na zlecenia.
Myślę jednak że jak na razie powinieneś zająć się nauką języków, bo po Twoich stronach
które wykonałeś sądzę że nikt poważny nie złoży Ci żadnej propozycji - sorry taka prawa, tworzenie
stron nie polega na używaniu znaczników <b>, <center>, <color> i tyle, to bardziej złożona
sprawa.

Odpowiedz sobie na podstawowe pytania:
1. Znasz w stopniu co najmniej dobrym php, html, mysql, być może html 5? Znajomość wordpress, joomala też się przyda,
2. Umiesz kodować pociętą grafikę (np. gotowy szablon .psd),
3. Umiesz osadzić stronę na hostingu, odpowiednio ją konfigurując i zabezpieczając?
4. Potrafisz wyszukać i naprawić błędy w kodzie strony?
5. Potrafisz zarządzać złożonymi systemami administracji strony?

Jeśli na wszystkie te pytania, odpowiesz sobie pozytywnie możesz śmiało zakładać firmę i czerpać normalne
dochody (a nie doładowania). Generalnie nie wiem jak wyobrażasz sobie pracę dla poważniejszych korporacji,
chcesz przyjmować od nich doładowania do telefonu?

Jeśli jeszcze nie czujesz się pewnie, rób małe projekty na zlecenie, stwórz swoje portfolio z wykonanymi
stronami i powoli małymi kroczkami dojdziesz do celu.

Tyle ode mnie, amatora. Moje słowa są moim osobistym zdaniem i mogę nie mieć racji w niektórych
kwestiach lecz właśnie tak moim zdaniem wygląda działalność webmastera :-).
sory ,że tak późno odpisuje ale przecież yłem po za granicami naszego państwa :)
@up
Odpowiedz sobie na podstawowe pytania:
1. Znasz w stopniu co najmniej dobrym php, html, mysql, być może html 5? Znajomość wordpress, joomala też się przyda, - To jest dla mnie łatwizna ;)
2. Umiesz kodować pociętą grafikę (np. gotowy szablon .psd), - No oczywiście ,że umiem
3. Umiesz osadzić stronę na hostingu, odpowiednio ją konfigurując i zabezpieczając? - To jest jeszcze łatwiejsze od pkt 1 :)
4. Potrafisz wyszukać i naprawić błędy w kodzie strony? - Raczej nie inaczej
5. Potrafisz zarządzać złożonymi systemami administracji strony? - Z tym pkt to se chyba jaja robisz Większość osób to umie :P