Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Nauka języka francuskiego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Krótko i na temat. Chce się nauczyć francuskiego. Od dziecka często przebywam na południu Belgii, gdzie mówi się w tym języku, dlatego sporo rozumiem, ale nie znam wielu słówek, zasad, konstrukcji zdań itd. Co radzicie? Myślę o jakimś podręczniku. Moja kochana rodzicielka uczyła się kiedyś w szkole francuskiego, dziś dużo nie pamięta, ale gdybym kupił podręcznik i jej pokazał, razem na pewno dalibyśmy sobie radę. Słówek uczę się w systemie FastLang - 1000 najpopularniejszych wyrazów. Przydatna sprawa, angielski też tak ogarniałem.

Czy ktoś z Was ma sprawdzone, dobre podręczniki dla początkujących? Może macie je nawet w domu? Chętnie odkupię. Jakieś wskazówki?
Kurs kursem, ale może na początek jakieś korki dzięki którym osoba obeznana w temacie przedstawi Ci wiele podstaw?
Korki niby mądra rzecz, ale powiem Ci, że w dobie internetu, mając wszystko pod nosem, nie jest to konieczne. Moja mama kuma czaczę jak wpada rodzina z Belgii i po 2 dniach normalnie z nimi rozmawia. W szkole miała same piątki, ale kiedy to było... Można zatem powiedzieć, że odwiedzę ją co jakiś czas i będę miał korki ;) Tutaj wymowa jest ważna, ten tzw kurzy dzióbek. Wszystko jest do ogarnięcia.