Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Tematy Tabu, i poglądy stoików i Epikurejczyków. Pomóżcie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wypisz kilka tematów Tabu i wyjaśnij dlaczego nimi są.
Napisz poglądy epikurejczyków i stoików. Możecie pomóc? :D Za chciało mi się lekcję po nocach robić na ostatnią chwilę i oto efekty :D Pomóżcie :D Pozdro.[/code]
Tematy tabu to główne te związane z rzeczami uznawanym za wstydliwe, takimi o których się nie mówi (zwłaszcza u cioci ba imieninach). Na przykład wszystko związane z seksualnością, od stosunku przez antykoncepcję aż do szczegolow porodu. Tematy związane z menstruacją, zmazami nocnymi. Tematy pozwalające opinię powszechnie szanowanych osób. Bo nie wypada mówić że ojciec proboszcza jest piaskiem a matka komendanta w młodości miała lekkie podejście do moralności.i
Epikurejczycy uważali że należy czerpać radość z każdego dnia - cape diem -chwytają dzień- główna dewiza epikurejczyków. Należy pamiętać żeby nie szkodzić innym.
Stociy zalecali spokój i opanowanie. Wg nich nie należy się ani unosić gniewem ani popadać w euforię. Jest nawet powiedzenie- stoicki spokój.

Nie wiem czy tyle wystarczy (i czy nie jest trochę za późno). Mam nadzieję że nic nie pokręciłam, bo pisałam z pamieci.
Na super.... Wreszcie mi ktoś napisał wszystko jak powinno być... Hugon, Dzięki za pomoc, Może się jeszcze przyda.
Jak jeszcze się przyda to któtko. Tabu nazywamy coś zakazanego, np. Tematy tabu to tematy o których nie rozmawiamy chętnie i na codzień. Nie są one poruszane rutynowo.

Ps: Nie ten dział :P