Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Michael H. Ollis poświęcił swoje życie zasłaniając Polaka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Michael H. Ollis, sierżant sztabowy amerykańskiej armii, zginął zasłaniając własnym ciałem polskiego żołnierza w Afganistanie :(
Pokój jego duszy.



Pewnie mało z Was o tym wie, bo media nic o tym nie mówią, wolą zająć się czym innym. Pewien user sadistic znalazł artykił w zagranicznej gazecie, i po wklejał na różne strony: kwejk, sadistic itp. Tak pewnie mało kto by o tym wiedział ;]
Ja staram się nie definiować ludzi jak członków narodu, bo mam czasem niekonwencjonalne poglądy na temat ludzi. Dla mnie wszyscy jesteśmy skłonni do takich samych czynów jak wszędzie. Cieszę się jednak, że nawet w takich sytuacjach ktoś na tym świecie jest w stanie oddać życie. Liczę tylko na to, że większość tych żołnierzy naprawdę wierzy, że walczy w słusznej sprawie i w obronie słabszych. Takie sytuacje dają dowód na to, że jednak wciąż są tam tacy ludzie, bo mało kto jest w stanie się poświęcić.
Dla żołnierzy służących na zagranicznych misjach narodowość ma raczej drugorzędne znaczenie, liczy się głównie to, po której stronie konfliktu walczysz. Żołnierze, którzy służą w sojuszniczych armiach muszą się wzajemnie wspierać i chronić, bo od tego zależy powodzenie misji - tak są szkoleni. Do narażania własnego życia dla dobra zespołu też są przygotowani i zgadzają się na to, podejmując się służenia w armii. Czy ten żołnierz miał świadomość że odda życie ratując kolegę, nie wiadomo. Być może chciał tylko przycisnąć Polaka do ziemi aby obaj uniknęli śmierci i nie zdążył? Nie umniejszam jego zasług. Zrobił to, do czego był szkolony. Zachował się odważnie i uratował kompanowi życie, sam niestety tracąc swoje i za to mu chwała.
Wielki szacunek dla tego żołnierza. Dopóki walczą na wojnie tacy ludzie jak Michael, wierzę, że każdą wojnę można wygrać. Właśnie za to, że media nie pokazują takich rzeczy nie oglądam bardzo rzadko oglądam wiadomości. Ten człowiek to bohater, pokój jego duszy.