Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Wasze ulubione słowo.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tym razem do wątku zainspirował mnie facebook Cool

[Obrazek: words]

Czekam na propozycje - i polskie i zagraniczne.
Gdzieś słyszałam, że w jakimś radiowym plebiscycie wygrało słowo "cielę", bo takie najbardziej polskie i pocieszne.;)

Polskie słowo... Może gżegżółka? Rozkosz? Szept? Mgła? Blask? Dom? Żyjątko?
A w języku angielskim... incredible
Hiszpańskim... inalcanzable
Jak dzwonię do kumpli, mówię Buenos Diaz więc wybieram te słowa heh ;)
Moje ulubione słowo to Zimna Wódka:D
Apocalypse, w angielskim.

Mirage, Minou i Je t'aime, z francuskiego.

W polskim, hmm, słowiańskie języki może nie są aż tak ordynarne jak na przykład niemiecki, czy turecki, ale mimo wszystko nie brzmią ładnie. Ciężko znaleźć mi jakieś ładnie brzmiące. Będę miał to na względzie, jak coś mi wpadnie do głowy, napiszę o tym ;)
Nie zastanawiałam się nad ulubionym słowem, ale z pewnością mogę wymienić kilka słów, które według mnie brzmią pięknie: rozkosz, piękno, miłość, wdzięczność, zaufanie, wiedza, pełnia. W ogóle nie mogę się zgodzić z da Vincim że jezyki słowiańskie nie brzmią ładnie. Ok jeśli posłucha kogoś kto co drugie słowo wrzuca ,,przerywnik" mówi niewyraźnie i ,,zjada" końcówki to nie brzmi najlepiej. Ale to nie wina języka tylko użytkownika. Ogustach się nie dyskutuje więc tylko wyrażam opinię :-)

Z języków obcych
po angielsku- na pewno "sjuper" tak jak to mówi moją nauczycielka (wszystko jest sjuper). Wonderful, amazinglovely, lonely.
Po hiszpańsku: muerto, la cucaracha, el catarro, la cagalera (nie jestem pewna czy dobrze napisałam) i pewnie znalazło by się jeszcze kilka fajnych słówek;-)
A po niemiecku to 222 i 999 oczywiście słownie- nie jestem w stanie tego zapisać ale są świetne :-)
Nie powiem bo jest niecenzuralne ale zaczyna się na k i kończy na a...
Czyżby to była krowa? Jakoś tak mi się z mięsem skojarzyło :-)
Motyl, boobs, rosół, kopytka!
W negliżu Haha OliwiaCoolCool
Stron: 1 2