Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Kupowanie za granicą, cło i vat jak gdzie kiedy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiele ludzi chcę kupować, bądź kupuję za granicą różne przedmioty. Ja osobiście zacząłem sprowadzanie z Chin. Z tego co mi wiadomo cło wynosi 3 % wartości przedmiotu + 23 % vat. I wszystko płacone przy odbiorze przesyłki. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Monoceros

Ja popieram. Ceny zwykle za granicą, potrafią być niższe o 40% w zależności o jaki produkt chodzi. Polecam też porównywanie cen na allegro, ebay, czy jednak nie znajdzie się coś taszego, bo nie wiem o ile to prawda, ale jak widzę na forach gwarancje produktów zagranicznych nie są honorowane, a produkt może okazać się podróbką. Dlatego uważam, że nawet przy takim kupowaniu, należy sprawdzić kilka ofert i kupować od zaufanych serwisów. No i po prostu być ostrożnym. Niemniej popieram, bo sprawa opłacalna.
Ja osobiście sprowadzam z Chin tzn. zacząłem więc nie jestem pewien jak z cłem... Potem sprzedaje na allegro, wiele osób tak robi i schodzi, z resztą sprzedawałem różne drobiazgi bez cła i szły :)
Wiele polskich firm tak robi. Sprowadzają chińskie podzespoły lub całe przedmioty/urządzenia i sprzedają pod swoją marką za gigantyczne ceny.
Nam się wydaje że kupujemy dobry markowy sprzęt a po rozebraniu obudowy (często zamykanej na specjalny klej lub zatrzaski) wewnątrz drzemie tandetna śmierdząca chińszczyzna.
Zakupy zza granicy są dobrym interesem, ot choćby żarówki LED gdzie zakup pewnej ilości sztuk jest często porównywalny do ceny jednej sztuki w polskim sklepie.