Odjechani.com.pl

Pełna wersja: KOTWICA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Moją główną obecnie cechą jest lenistwo. Wobec tego, bez zbytnich ceregieli chcę zaproponować kolejną zabawę polegającą na tworzeniu nowych słow z liter wyrazu podanego jako temat. Dopuszcza się dodanie, ujęcie lub zmianę jednej literki. Jako patentowany leń nie sprawdzałem, czy nie powielam tutaj czyjegoś pomysłu. Jeśli tak, to przepraszam, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zabawę od nowa. No i trzeba by opracować jakieś podstawowe reguły. Co Wy na to? Bo jak się nie znajdą chętni, to ja sam chwilę „pociągnę” temat i… amen
KOTWICA
[Obrazek: proxy?url=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com...=image%2F*]
Hasło - WYRAZ

Hasłem będzie zawsze potoczne słowo używane w języku
polskim, składające się z pięciu liter.

1/ Tworzenie nowego wyrazu z liter składających hasło polega na dodaniu, ujęciu lub zmiane jednej literki. Kolejność liter dowolna.

2/ Nowy wyraz jest przekształceniem ostatniego ze słów biorących udział w łańcuszku gry, podanym w komentarzu poprzedzającym.

3/ Nowe słowo nie może być tworzone w liczbie mnogiej lub zdrobnieniem właściwego.

4/ Kolejne słowo nie może być powtórzeniem już poprzednio użytego w tej edycji zabawy.

5/ W jednym komentarzu może być podany tylko jeden wyraz. Kolejne słowa należy więc podawać w następnych komentarzach.

6/ Każdy uczestnik gry ma prawo [powinien] wytknąć zauważone błędy.

7/ Przedłużająca się przerwa w zabawie może być odebrana jako trudność ze znalezieniem następnego słowa. Autor gry/wątku [czyli ja] kończy ją i ogłasza nowe hasło.

Podam tutaj przykład dla lepszego zrozumienia gry:

Gracz - oracz - czar - raz - zraz ...itd


i... mózgownice w ruch... do roboty..!!!

PS. Poprzednie forum, gdzie bardzo krótko przebywałem - ban po dwóch tygodniach - charakteryzowało się skrupulatnym zliczaniem statystycznym wszelkich danych [ilości znaków pisarskich, postów, wątków, blogów], co powodowało mocną a niezdrową rywalizację. I to zapewne stworzyło zawiść w stosunku do mnie, który będąc emerytem i przy braku pogody, całymi dniami przesiaduje przed internetem, wymyślając różne brewerie. Cieszę się, że tutaj nie ma tej rywalizacji i z góry przepraszam za tą moją natrętną obecność. Uprzedzam również, że i te zabawy słowem były tam obecne, lecz nie natrafiły na zainteresowanie. Powtarzam więc je tutaj, jako ich autor.

A wracając do tematu - oto nowe słowo:

WYRAZ - [a - e] = WEZYR

Cholera jasna... chciałem wpisać to jako nowy post - trzy razy próbowałem - za każdym razem dokleja się do poprzedniego...
Coś ta zabawa nie chce ruszyć...
Wezyr - Zryw [- e]
No dalej... żwawo i do przodu...heeejj !!!

Zryw - RYZA [w - a]Puknijsie
Zarys ( +s)
Wreszcie - znalazł się odważny i się odezwał...

Zarys - RYSA [- z]
Sara ( y-a)
Wyobraź sobie, że moja wnuczka ma na imię SARA....

SARA - SARNA
Rysa (a-y)
Rana ( - s)
ADRIANUSS - Rysa już było o godz. 17:51 - musisz zmienić

Mesajah
RADA
Stron: 1 2 3 4 5