Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Problem z karta graficzną
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mam problem z karta graficzna mianowicie mam w lapku 2 karty graficzne ta pierwsza to jest Intel® HD Graphics 4000 a druga AMD Radeon HD 8750M. Intel jest o wiele slabsza karta wiec probowalem zmienic ta karte na AMD. Czytalem na forum jak moge to zrobic i pisali ze mozna zmienic karte przez bios, ale windows 7 nie ma biosu. Wiec pomyslalem troche i wylaczylem karte graficzna w panelu sterowania Intel® oraz zresetowalem kompa. Wchodze do panelu, sprawdzam i pisze ze karta AMD jest wylonczona blad (kod 43) czy cos takiego. Wiec wedlug was powinienem kupic nowa karte i zamienic ja za Intel® bo AMD to jest tylko jakas dodatkowa czy jakos mozna przelonczyc aby AMD byl glowna karta graficzna?
Owszem, można przełączyć... W biosie. Każda płyta główna laptopa, czy pc'ta ma bios i nie jest to zależne od wersji systemu operacyjnego, skoro już o tym czytałeś, to nie będę Ci tego powtarzał. Do panelu konfiguracji biosu wchodzi się wciskając przycisk del przy jego załadowaniu podczas uruchamiania. Możesz też sprawdzić aplikacje konfiguracyjne Intela z poziomu Windowsa. Czasami Intel pracuje w systemie, a dedykowana karta włącza się przy aplikacjach 3D, np grach. Musisz ponownie włączyć kartę, jeśli masz taką możliwość, w biosie ustawić priorytet na dedykowaną kartę i posprawdzać te programy oraz sterowniki intela. Pamiętaj też żeby zaktualizować sterowniki od Radka. Ponieważ kompletnie nie masz pojęcia o tym co piszesz, proponuję podać wersję bios i model laptopa, jeśli nie uda Ci się samemu ustawić. Twoja karta graficzna od Intela jest najprawdopodobniej zintegrowana z procesorem, co oznacza, że jest wbudowana w procesor lub zintegrowana z płytą główną i jej wymiana nie ma sensu. Twoja dedykowana karta, czyli Radeon jest zapewne sprawna, tylko trzeba ją włączyć, zaktualizować sterowniki i ustawić aby działała z aplikacjami 3D. To nie powinno być trudne.
Model PCta: Samsung ATIV Book
Sterowniki dzis byly aktualizowane i jak moge
"Radeon jest zapewne sprawna, tylko trzeba ją włączyć, zaktualizować sterowniki i ustawić aby działała z aplikacjami 3D"
Wiem ze jest sprawna, a jak moge ja "wlonczyc" i ustawic aby dzialala z aplikacjami 3D?[/code]
Aha i jesli chodzi o bios to klikalem del podczas wlanczania kompa i nic.
Więc spróbuj przycisku F10 lub F8 (debilne i niepotrzebne odbieganie od standardów). Bios jest na pewno, a jaki tam jest, nie wiem. Jeśli chodzi mi o włączenie, to miałem namyśli to co zrobiłeś w poście pierwszym, masz to przywrócić jak było wcześniej. Nie mam pojęcia jakie masz na komputerze aplikacje Intela, więc poszukaj. Może masz jakiś zainstalowane od nich oprogramowanie do konfiguracji.

Potem wejdź do bios (najprawdopodobniej F10), dopóki do nie go nie wejdziesz i nie sprawdzisz, czy priorytet używania karty nie jest ustawiony na dedykowaną, to raczej niewiele zdziałamy.
Generalnie w takich przypadkach producent laptopa dorzuca sterowniki które dodają do menu kontekstowego
możliwość przełączenia na kartę dedykowaną. Widzę że niezbyt orientujesz się w BIOS-ach i tak dalej, więc
zacznij od aktualizacji sterowników i wgrania oprogramowania dołączonego do Twojego laptopa.
Na bank będzie tam taka opcja, nie wymaga ona ingerencji w BIOS. Jeśli masz kod błędu 43 to coś
musi być nie tak w sterownikach Twojej karty graficznej (radeona).
On ma kod 43, bo wyłączył kartę w sterowniku, a ja kazałem mu ją włączyć z powrotem i poszperać w bios. To jednak wciąż nie oznacza, że nie ma czegoś w biosie przestawionego. Jak dla mnie wystarczy pogrzebać głębiej w sterowniku lub jakiejś aplikacji intela. Ponieważ dedykowana karta powinna, a nawet musi działać w aplikacjach 3D przy pierwotnej konfiguracji. Jak są problemu z ustawieniami, to najlepiej w ogóle wyłączyć zintegrowaną kartę. Czasem nie nadaje się nawet do wyświetlania stron internetowych.
Swordancer napisał(a):Czasem nie nadaje się nawet do wyświetlania stron internetowych.

Kolega ma HD4000, to bardzo dobry układ zintegrowany i moim zdaniem nie warto go całkowicie wyłączać
ponieważ pobiera on mało prądu i np. podczas przeglądania stron internetowych na baterii zauważymy bardzo
dużą różnicę w "prądożerności" pomiędzy układem zintegrowanym a kartką dedykowaną. Zawsze można
zresetować BIOS do ustawień fabrycznych, komputer sam powinien dostosować te ustawienia - jeśli nie
warto poszperać w ustawieniach i dostosować je do własnych potrzeb.
Ja mam HD 4600 pod PC z dedykiem, ale widzę różnice przy wyświetlaniu, szczególnie dynamicznego flash i filmów YT na tych przebrzydłych, coraz bardziej zamulających przeglądarkach. Oczywiście, że warto mieć ją włączoną, a dedykowanej używać z aplikacjami 3d w ramach oszczędności, szczególnie na laptopach w terenie, ale wiesz jak to jest, niektóre aplikacje zwyczajnie wbrew wszelkim prawom uruchamiają się na zintegrowanej i są też różne inne dziwactwa z Intelami. Nie ma to jak dedykowana i dopracowana grafika, a wszystko zależy od naszych zastosowań komputera. Oczywiście, to tylko opinia.

W sumie dziwię się autorowi tematu. Tyle informacji w sieci i u producenta, że nie da się nie wiedzieć jak to zrobić. Podejrzewam, może być nawet tak, że nawet Radeon normalnie działa, tylko autor wątku myśli inaczej. Radziłbym sprawdzić w panelu amd lub w jakiejś grze, która wskazuje używaną grafikę.
Z tymi grami moze by trudno bo nie mam zadnej a w PayDay 2 chcialem se z kuzynem pograc. A w panelu grafiki mam takie informacje http://scr.hu/2385/pnyuj
To jest panel Intel, też taki mam, a mi chodziło o panel AMD, czyli panel od Radka.

Zobacz też, czy masz widoczne w menadżerze urządzeń dwie karty, tak jak np. na obrazku poniżej:


[Obrazek: 6lQXbj3.jpg]
Stron: 1 2