Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Piotr Czerwiński- "Pokalanie"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Pokalanie" to książka napisana stylem egzystencjalnego bełkotu. Jest tragikomiczną poniekąd historią życia autora oraz historia o życiu współczesnych trzydziesto- trzydziestokilkulatków, którzy wychowani za czasów scentralizowanej gospodarki nie potrafią się odnaleźć w kapitalistycznej rzeczywistości, w której przyszło im żyć.  
Książka nie jest napisana literacką polszczyzną. Dużo w niej podwórkowej łaciny, wszelakich kolokwializmów, neologizmów i najróżniejszych dziwnych składni, ale ten zabieg sprawia, że historia wydaje się bardziej rzeczywista, szczera.

A o czym jest fabuła?

Czas, w którym akcja się zaczyna to chwila przed 11 września 2001 roku. Bohater, dziennikarz rozczarowany i zawiedziony swoim zawodem zakochuje się w jednej z koleżanek z pracy, chociaż nie trudno się domyśleć, że to uczucie całkowicie platoniczne.
Toczy swoją opowieść przeskakując w czasie do odległych "rzeczywistości"- retrospektywne nakreśla historię swojej młodości, ewolucji i dorastania, a to wszystko w rytmie dobrej muzyki i litrów alkoholu...

Lektura zdecydowanie nie dla wszystkich. Warunkiem koniecznym do czytania jest sarkastyczne poczucie humoru, dystans do siebie, świata... i chęć dobrej zabawy.
Zdecydowanie polecam na bure, jesienno-zimowe wieczory lub po prostu na poprawę humoru!