Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Spam poczta.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak u was wygląda sprawa ze spamem? Macie osobna pocztę do rejestracji w dziwnych serwisach? Sam mam taką, na dzień dzisiejszy (25.02.15) mam skromne 2100+ wiadomości...


[Obrazek: DqDV3b1.png]
Tak, mam osobne konto do rejestracji w serwisach, w których jestem "tylko raz". Nie chcę zaśmiecać tej głównej, dlatego mam tę do "spamu". Takie coś jest w dzisiejszym internecie niestety niezbędne.
Niepotrzebna jest dodatkowa poczta. Do mojej skrzynki na gmail nie trafia żaden spam, wszystko co mi przychodzi jest segregowane, emaile z ofertami trafiają do osobnej zakładki i zawsze mogę je zdesubskrybować, są to w 90% oferty na które wyraziłem zgodę. Jedynie gdzie spam trafia, to folder spam, ale tam zaglądam tylko jak rejestruję się i mi nie przychodzi email rejestracyjny, z reguły wpada tam kilka wiadomości w miesiącu. Zdarza się, że mój email wycieka do jakiś podejrzanych baz, ale zwykle jedna wiadomość wystarczy aby go stamtąd usunąć. Niestety doszły tam teraz reklamy, wyświetlają się nad emailami z ofertami, gdybym nie miał androida w telefonie, przeniósł bym się na pocztę Microsoftu. Zdaje się, że Google traci na jakości i to znacząco w porównaniu ze stanem sprzed kilku lat.
(25.02.2015, 21:52)Swordancer napisał(a): [ -> ]gdybym nie miał androida w telefonie przeniósł bym się na pocztę Microsoftu.

Jest oficjalna aplikacja outlook, czyli poczta w aplikacji. Tak samo działa jak oryginalna poczta w andoidzie, tyle, że z intersejsem poczty microsoft.

Link z googleplay: https://play.google.com/store/apps/detai...look&hl=pl
Nie o to mi chodzi. Sporo aplikacji wymaga konta facebookowego (odpada), albo Google +. To wygoda, a ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu.
Mam jednego emaila od 4 lat.
Zakładam na nim wszędzie konta.
Nie mam spamu.
Magic.
Po prostu tak działa GMAI, że filtruje, a nie WP, że wysyła jeszcze swoje reklamy.
No to teraz taka mała aktualizacja po 4 miesiącach.

[Obrazek: CEqeHsj.jpg]
A myślisz że ja tego nie odznaczałem? Jeśli tak to jesteś w błędzie :P
A ja Wam mówię, że najlepsza jest skrzynka z doskonałym filtrem antyspamowym. Gmail wszystko genialnie filtruje, nie ma lepszej poczty. Nie testowałem jeszcze tylko od Microsoftu, ale ponoć też b. dobra. Polecam w końcu dokonać tego historycznego manewru i wszystko powoli w ramach normalnego użytkowania przekonfigurować na nowa pocztę, wszystkie strony na których mamy konta, aplikacje itp. Problem ze spamem z głowy, a nie po kilku dniach wejść na pocztę i pośród setek wiadomości szukać tej właściwej. Na gmailu są dwa pseudomejlowe banerki, które ja blokuję ublockiem i mam spokój, a filtr spamowy działa z 95 procentową skutecznością.

Na skrzynkach typu interia i onet lepiej jest używać folderu spamowego jako tego właściwego, tzn oznaczasz sobie zaufane adresy jako spam i zaglądasz tylko do tego folderu, pomijając paradoksalnie właściwy spam, który trafia do głównego. Onet, Interia i O2 handlują swoimi mejlami i nawet oznaczając mejle ich partnerów jako spam, znów trafią do głównej skrzynki, a nie do folderu spam. Lepiej pozbyć się tego badziewia.
Stron: 1 2