Tak jak w temacie. To na pewno nie jest problem z płytą lub napędem, bo WinNT 4.0 na VirtualBoxie odczytuje płytę, ale po chwili win10 wyświetla komunikat: "Włóż dysk do stacji dysków D:" i ją wysuwa.
Podaj specyfikację z dxdiag.exe i model napędu oraz wersję firmware. Napisz, czy problem występuje od początku instalacji Windows 10 i podaj mozliwie jak najwięcej szczegółów.
http://pokazywarka.pl/13du7t/
Nie wiem czy wcześniej był taki problem, bo po prostu teraz pierwszy raz próbowałem teraz odtworzyć jakąś płytę. To wygląda dokładnie tak:
-Wkładam płytę.
-Windows nt 4.0 na Virtualboxie przez chwilę ją widzi.
-Potem przestaje ją widzieć po pojawieniu się komunikatu w dziesiątce(głównym systemie): "Włóż dysk do stacji dysków D:" i po wysunięciu się płyty z napędu.
Czy to może mieć związek z instalacją programów takich jak UltraISO czy PowerISO ?
Proponowałbym poszukać nowego firmware o ile jest możliwość aktualizacji do tego HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40, ewentualnie poszukać innego sterownika systemowego np. z poprzedniej wersji systemu i podmienić, oczywiście robiąc wcześniej punkt przywracania i kopię pliku. Obecnie masz tam plik Driver: c:\windows\system32\drivers\cdrom.sys, 10.00.10240.16384 (Polish), 7/10/2015 12:59:3 Jeśli są problemy z płytami, a stary sterownik się sprawował, to może warto poprosić kogoś, aby Ci ze swojego systemu podesłał, najlepiej takiego, którego używałeś wcześniej i sprawdzić, czy zadziała jak należy. Możliwe, że wymianę pliku będziesz musiał przeprowadzić na innym systemie, bo Windows będzie tego pliku używał lub się zabezpieczył.
Spróbuj też odłączyć, podłączyć i docisnąć porządnie kable od nagrywarki, ale to raczej niczego nie zmieni.
Ok, dzięki za porady. Co do dociskania kabli to nic nie da, bo co ciekawe, płyta z Debianem działa pod Win10. Płyty ze starymi kopiami zapasowymi nie działają wogóle pod Win10 ale działają chwilę pod WinNT 4.0 dopóki win10 nie wysunie płyty. Płyty z kopiami zapasowymi działają też normalnie na innym komputerze z Windowsem 7.