Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Czy blokujecie reklamy ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak jak w temacie.
To jest dość kontrowersyjny temat. Przeciwnicy blokowania reklam uważają, że blokując reklamy odbiera się zysk właścicielom stron. Z drugiej strony reklamy potrafią być denerwujące i mogą wprowadzać w błąd a czasem mogą nawet zarazić wirusem jakieś urządzenie tak jak np. te reklamy:
[Obrazek: Screenshot_2015_11_01_22_47_33.png]
[Obrazek: Screenshot_2015_11_01_16_57_45.png]
A co wy sądzicie na ten temat ? Ja osobiście blokuje reklamy ale wyłączam je na stronach gdzie te reklamy nie są denerwujące i nie są niebezpieczne.
Tak, ja blokuję reklamy, używam do tego Adblocka (nie plus) i uBlocka, głównie dlatego, że reklamy zazwyczaj są agresywne. Jak spędzam na danej stronie więcej czasu, a nie ma ona agresywnych reklam lub ich dużej ilości, to dodaję do wyjątków, mimo, że i tak rzadko klikam w jakiekolwiek reklamy.
Ja jeszcze nigdy nie korzystałem z adblocka, bo dla mnie jest on nie potrzebny. Reklamy toleruje, nawet jak jest ich trochę więcej to i tak mi nie przeszkadzają. Takie korzystanie ze strony za darmo nie dając nawet zarobić właścicielowi paru groszy też uważam za niezbyt moralne.
PS: Adblock może też zakryć elementy strony, które nie są reklamą i przez to można czegoś ważnego nie znaleźć na stronie.
(02.11.2015, 14:27)Robotox napisał(a): [ -> ]Takie korzystanie ze strony za darmo nie dając nawet zarobić właścicielowi paru groszy też uważam za niezbyt moralne.
Jeśli reklamy są normalne to rzeczywiście to nie jest fajne i należy na taką stronę dodać do wyjątków. Jeśli jednak reklama próbuje wprowadzić w błąd (np. masz wirusa, jesteś 1.000.000 użytkownikiem-wygrałeś to i to, itp.) lub co gorsza próbuje zainstalować jakieś gó*no (a to na Androidzie często mi się zdarzało), to nie ma co tolerować takich reklam.
Używam po prostu adblocka, lecz jeśli widze że jakaś strona jest bardzo fajna/przydatna dodaje ją to wyjątków(np. odjechanych) + czasem w nie klikam.
Pewien 3 literowy hosting na litere C wycwanił się i aby wyświetlała się w ogóle strona trzeba wyłączyć blokowanie reklam. A co po dodaniu do wyjątków? Reklama na 30% monitora :)
Korzystam z AdBlocka, gdyż niektóre reklamy są bardzo irytujące i nie pozwalają mi się skupić na przeglądaniu zawartości danej strony. Kiedy już wiem, że dana strona jest pewna i mnie ona bardzo zaciekawi, to dodaję ją do wyjątków i wtedy te reklamy staram się tolerować.
Ja nie używam programów blokujących reklamy. Daje zarobić tym, którzy tworzą coś wartościowego i niech mają chociaż ten ułamek grosza za to, że wszedłem na ich stronę i czytam treści. Mnie to nie zbawi, że jest jakaś reklama na stronie, a jak są agresywne to powyłączam i nie ma problemu.
Do blokowania reklam polecam Ad Muncher zdecydowanie lepiej sobie radzi z reklamami niż Adblock. Swoją drogą reklamy w radiu telewizji czy internecie raczej odpychają i ogłupiają klientów, niż zachęcają, a może o to im chodzi.