Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Szablony Flash wix.com
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka wszystkim,

Dzisiaj kolega poprosił mnie abym pomógł mu w menu flash w wix.com i wchodzę na wix, po chwili się zdziwiłem bo nie mogę znaleźć tam szablonów flash, wcześniej też już ich nie było ani na stronie główniej ani na dole w belce ale dostawałem się z tego linku : pl.wix.com/website/templates/flash

nie wiem może mi się link pomylił lub coś, wie ktoś o co tu może chodzić ?
Moim zdaniem to te szablony jeszcze gdzieś tam są tylko jak się do nich dostać, a co do programów, to jakie miałeś na myśli
Przecież Twój link działa, u mnie po wejściu w niego pokazuje szablony stron więc nie wiem w czym problem. Wyczyść ciasteczka może w nich tkwi problem.

Edit.
Dopiero doczytałem że chodzi Ci o szablony flash. Być może strona wycofała się z tej technologii. Nie oszukujmy się flash umarł. Mówiono o tym od dawna, ten moment w końcu musiał nastać. Flash był pełny dziur został wyparty przez HTML5 i dobrze. Nie wiem czemu ludzie na chomikuj pchają się we flasha. Nie lepiej zrobić fajną, lekką, atrakcyjną stronę na zewnętrznym serwerze i wstawić w opis chomika?
tylko że we flashu można wszystko ładnie dopasować do chomika a HTML nie dopasujesz bo nie można zmieniać rozmiaru strony, i są te suwaki,
(26.11.2015, 18:58)Caesar91 napisał(a): [ -> ]tylko że we flashu można wszystko ładnie dopasować do chomika a HTML nie dopasujesz bo nie można zmieniać rozmiaru strony, i są te suwaki,

Właśnie dlatego uważam że lepiej tworzyć stronę z zachowaniem wszystkich zasad na zewnętrznym serwerze. Jeśli zrobisz stronę w odpowiednim rozmiarze a potem wstawisz w kod html-a chomika nie będziesz miał żadnych suwaków. Dodatkowo daje Ci to wręcz nieograniczone pole do popisu ponieważ ten chomikowy edytor jest bardzo uproszczony i pozbawiony większości opcji które wykorzystywane są w dzisiejszych czasach do tworzenia stron. Dzięki zastosowaniu zewnętrznego serwera galerie, rozwijane menu dostosowane do wyglądu strony to nie problem.

Menu flash nigdy do mnie nie przemawiało. Nie dość że zawsze dość długo się wczytuje bo jest zawalone masą niepotrzebnych animacji to jeszcze negatywnie wpływa na ładowanie reszty strony a przy słabszych maszynach po prostu zamula przeglądarkę. Jeszcze po ostatnich doniesieniach o lukach w tej technologii niektóre przeglądarki blokują wtyczkę wymuszając na użytkowniku kliknięcie prawym przyciskiem myszy i uruchomienie jej. O braku flasha na urządzeniach mobilnych nawet nie wspominam.

Jak widzisz flash ma więcej wad niż zalet. Wydaje mi się że osiągnął taki sukces na chomikuj ponieważ strona o którą pytasz nie wymaga w sumie znajomości niczego - klikasz, przeciągasz, dodajesz. Napisanie poprawnej strony, osadzenie jej na serwerze oraz w końcu wywołanie na chomiku zajmuje więcej czasu i wymaga większej wiedzy. Może niedługo pojawią się ludzie którzy będą oferować takie usługi? W końcu nie będę musiał oglądać postów ludzi którzy oferują super menu flash zrobione w pocie czoła na stronie internetowej i żądają za to nierzadko dużych, nieadekwatnych do poświęconego czasu pieniędzy.
Androidplus źle cię zrozumiałem ale ni ważne a program, nawet mam ale mało w nim grzebałem.

B0hazard jak będę miał czas i chęci to zobaczę, dzięki za odpowiedzi.
Może coś takiego http://chomikuj.pl/iXsA

Użytkownik może zmienić prawie wszystko. Kolor menu, animację menu, tło, ilość osób polecanych w menu, liczbę odnośników w menu, okno pierwsze i drugie.

Okno pierwsze jest uruchomione zawsze. Okno drugie natomiast będzie pojawiać się w momencie gdy użytkownik najedzie kursorem na pole menu.

Menu jest ,,lżejsze" niż Flash ;)



// działa na Chrome na innych nie testowałem