Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Debilizm użytowników portalu wykop.pl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno ktoś napisał artykuł na wykopie jakoby Facebook cenzurował sam termin Niemieckie obozy koncentracyjne.
http://www.wykop.pl/artykul/2941979/face...ntracyjne/
Cytat:Pod tym rysunkiem na stronie facebookowej Mariana Kamensky'ego znanego z niewybrednych żartów rysunkowych na temat Polski i PiSu słowackiego satyryka zamieściłem taki oto komentarz:

"Traditional German concentration camps will return in 2016."

Niestety komentarz został usunięty przez moderatora jako niespełniający standardów społeczności. Zostałem pouczony i ostrzeżony, że jeśli będę zamieszczał tego typu komentarze, to moje konto zostanie zablokowane.

No cóż, gdybym napisał "Traditional Polish concentration camps will return in 2016." to pewnie nie byłoby problemu... ale dla mnie tylko prawda jest ciekawa.
Treść artykułu oraz tytuł sugeruje cenzurowanie przez FB samego faktu, że obozy koncentracyjne były niemieckie a tak naprawdę został usunięty komentarz ze zwrotem Traditional German concentration camps will return in 2016 co oznacza, że obozy powrócą a nie, że były niemieckie. Oczywiście autor tego jakże zje**nego wpisu nie widzi różnicy pomiędzy faktem historycznym a zapowiedziami ze swojej strony. Jakby tego było mało kolejne 644 pół-mózgów wykopało ten artykuł co oznacza, że chcą go na stronie głównej a tylko 87 zakopało co sugeruje, że 88% użytkowników wykopu, którzy trafili na ten artykuł maja poważny problem z myśleniem.
Brak słów po prostu.
Przecież jeśli ktoś pisze "Tradycyjne Niemieckie obozy koncentracyjne powrócą w 2016", to wyraźnie sugeruje, że obozy były niemieckie, więc nie rozumiem, co miałeś na myśli pisząc, że gość nie sugerował, "co oznacza, że obozy powrócą, a nie były niemieckie".

Oficjalnie z tego co ja się orientuje, globalnie stosuje się termin "nazistowskie Niemcy", więc widać Niemcy bardzo wstydzą się tego co zrobili i nie mają odwagi przyznać się, że po protu to były obozy założone przez ich ojców i dziadków. Odnośnie cenzury facebooka, to mnie akurat nie rusza, bo mam go w d***e. Dla wielkich marek nie liczą się opinie, a reakcje na te opinie, więc niemal wszystko co kontrowersyjne leci do kosza. W ogóle facebook to jeden wielki i niebezpieczny portal wywiadowczy o ogromnym potencjale. Podobnie jak Google, na serwerach trzymają tyle informacji, że mogli by analizując to, przewidzieć kiedy zerwiesz z dziewczyną, rzucisz pracę, albo pójdziesz do kibla. Właściwie to mógłbym Wam o tym napisać ciekawy artykuł.
(12.01.2016, 20:59)Swordancer napisał(a): [ -> ]"Tradycyjne Niemieckie obozy koncentracyjne powrócą w 2016", to wyraźnie sugeruje, że obozy były niemieckie, więc nie rozumiem, co miałeś na myśli pisząc, że gość nie sugerował, "co oznacza, że obozy powrócą, a nie były niemieckie".
Chodziło o to, że zapowiadał powrót tych obozów co można uznać za groźbę. Skoro już musiał wspomnieć o obozach mógł napisać np. "Niemieckie obozy koncentracyjne były podczas 2 wojny światowej" lub "Niemcy mieli obozy koncentracyjne", itp. Wtedy pewnie taki komentarz nie zostałby usunięty.

(12.01.2016, 20:59)Swordancer napisał(a): [ -> ]Podobnie jak Google, na serwerach trzymają tyle informacji, że mogli by analizując to, przewidzieć kiedy zerwiesz z dziewczyną, rzucisz pracę, albo pójdziesz do kibla. Właściwie to mógłbym Wam o tym napisać ciekawy artykuł.
Jak chcesz to proszę bardzo. Chociaż i tak ten temat był wielokrotnie przerabiany na takich stronach jak niebezpiecznik.pl, z3s.pl :P