Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Jaką pralkę kupić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem na kupnie pralki. Zastanawiam
się nad używaną i nie większą niż 5kg wsadu. Domyślam się że to dość nietypowe pytanie na tym forum ale jeżeli ktoś przypadkiem z was miał do czynienia z zakupem pralki i wie co wybrać to ja z chęcią wysłucham .
No ja wybrałam większą... mam eko-bubla od Zamzunga, dokładnie TAKĄ. To pralko-suszarka i jestem z niej bardzo zadowolona. Dopiera, suszy, prądu nie pożera ilości przerażającej, chyba 4 rok bezawaryjnie i banalnie prosta w obsłudze- każdy facet powinien bez problemu uruchomić. :P Kupiłam ją jeszcze zanim zaczęli je reklamować w Polsce (taki ze mnie hipster) :P.
Tych pralek jest multum rodzajów. Myślę, że znajdziesz mniejszą używaną dla siebie- na tablicy jest jeszcze z gwarancją za 6 stówek na ten przykład.

No ale to też zależy, ile masz miejsca. Jak nie bardzo masz jak ją wstawić/otworzyć to może warto pomyśleć o ładowanej od góry? :)
Miejsca to mam, ale wolałbym niewielką gabarytowo bo zostaje zawsze jakieś miejsce a ładowanych z góry nie cierpię. a ciekawe czy Twój model jest jeszcze gdzieś do kupienia?
(15.01.2016, 14:53)Baron napisał(a): [ -> ]czy Twój model jest jeszcze gdzieś do kupienia?
Nie mam zielonego pojęcia, musiałbyś popatrzeć po sklepach albo za używaną (taką przecież chciałeś ;) na allezłach i tablicach. Tyle tylko, że moja jest bodajże 8kg i jest sporawa. Z tej serii są jeszcze normalne pralki po 5 i 6kg. :) Znam ten ból, też przejrzałam miliard pralek zanim kupiłam. :P
Na rynku powinny być dwa rodzaje pralek... Do białego i do czarnego... ha ha ha
Mniej więcej tak się prezentuje mój poziom obeznania w pralkach...
Hahaha, przy tylu danych, to mógłbym Ci doradzić zakup Miele za 10 tysięcy, ale ponieważ domyślam się, że chcesz kupić używaną, bo taniej, to powiem Ci, że choć na pralkach się nie zmam, to akurat z marką Miele miałem do czynienia i są nie do za****nia. Jak już masz zamiar kupić używkę bez gwarancji, to kup sobie pralkę tej marki (starsze model wyhaczysz za 600-2500zł. Uważaj na rodzaj zasilania.

Kup to, bo reszta się rozpadnie i nikt Ci bez gwarancji za to nie zwróci. Oczywiście gwarancja rozruchowa, powiedzmy na 3 miesiące musi być. Miele może nie ma disignu, ale jest prosta w obsłudze i trwała.

Tylko przykład: http://allegro.pl/pralka-miele-w-986-wys...41645.html
Praleczka kupiona. Heh Bosh WAE2041TPL
Polecam pralki automatyczne.