Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Marketing szeptany i sztuczne pozycjonowanie, oszustwo!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: qVdnWXs.png]

Jako, że do spontanicznego marketingu szeptanego nic nie mam, jak i do samego pozycjonowania, tak istnieją firmy, które spędzają sen z powiek właścicielom stron internetowych, w szczególności forum. Wyobraźcie sobie, że za parę złotych można kupić sobie od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset wpisów w sieci o danej stronie, wpisie na Facebooku, poście na forum, zdjęciu na Instagramie itd, który ma z tego tytułu stać się popularny. Z tego samego tytułu, marketing szeptany stosują też duże firmy, by promować swoje produkty lub strony internetowe, które mają pojawić się wyżej w Google, ale czy tu to jest fair? 

Nie!

Po pierwsze, firmy, które przyjmują te zlecenia, nie posiadają zazwyczaj własnych portali lub portali z którymi weszli w jakiś układ. One zwyczajnie korzystają z popularności cudzych stron internetowych, mniejszych bądź większych i biorą za to pieniądze. Dla mnie, to jest dosłownie kradzież! 

Zaśmiecają sieć tym syfem do tego stopnia, że nie dość, iż pozycjonowane strony internetowe, które korzystają z tych bezczelnych usług, zostają zawyżone w pozycjach w sposób sztuczny, dając nam w wynikach wyszukiwanie nie to, czego szukamy, to w dodatku szkodzą stronom, na których publikuje się te śmieci. Nawet czuły administrator nie jest w stanie usunąć wszystkiego, można przeoczyć coś, albo nie można udowodnić takiego manewru i wtedy mówiąc krótko, moralny dylemat. 

Czy uważacie, że to jest nieszkodliwe? 

Czy Google powinno wprowadzić algorytm, który wyłapie powielone wpisy w sieci i nałoży ostry filtr na promowaną w ten sposób stronę, bądź usunie te posty z wyników wyszukiwania nie szkodząc stronom, na których się znajdują? 

Na te i inne sprawy związane z tematem, chętnie z Wami porozmawiam, więc zapraszam do dyskusji.
Nie przeszkadza mi to, że dzięki temu strona będzie wyżej w wynikach wyszukiwania oraz, że ktoś na tym zarobi natomiast też mi się nie podoba to zjawisko, bo ogólne zaniża poziom treści w internecie. Aby z tym dobrze walczyć to po prostu fora, gdzie to zjawisko występuje powinno mieć odpowiednią ilość kompetentnych moderatorów, którzy są aktywni oraz dobrze i szybko wykrywają takie śmieciowe posty i je usuwają.
Ha, ja już sobie radzę z tym, ale jak człowiek tak usuwa, to widzi jakie to jest perfidnie chamskie, bezczelne! Ja rozumiem, że ktoś chce sobie zarobić, ale to jest żałosne... To jest szkodzenie innym dla własnych korzyści.