Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Pisanie jądra w C++ zamiast C
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z czego to widzę jądra systemów operacyjnych pisze się w czystym C. Ciekawi mnie czemu nie używa się do tego C++ skoro podobno ma taką samą wydajność jak C oraz łatwiej w nim utrzymać duże projekty? Czy ma to związek z tym? http://harmful.cat-v.org/software/c++/linus
Już kiedyś co prawda pytałem się o te języki, o różnice między nimi, itp., jednak chcę teraz poruszyć bardzo konkretny temat związany z tymi językami.
Już o tym pisałem wcześniej, C++ jest spoko, ale jak się za bardzo idzie na łatwiznę wykorzystując możliwości tego języka, aplikacje stają się bardziej zasobożerne. C wymaga sporego nakładu wysiłku by wykonać pewne proste rzeczy jak w C++, ma się nad tym większą kontrolę. Zdarzają się ludzie, którzy narzekają na bardziej złożone języki takie jak C++, czy C# ale prawda jest taka, że to są po prostu języki posiadające mnóstwo udogodnień, które z kolei nieumiejętnie pisane, wciągać znacznie więcej zasobów. Im niższy poziom języka (mniej bajerów, dodatków, bibliotek), tym lepiej można opanować zużycie zasobów i wydajność.