Odjechani.com.pl

Pełna wersja: YouTube rezygnuje z adnotacji.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drugiego maja 2017r. zostanie wyłączona możliwosć dodawania adnotacji na YouTube. Głównym powodem jest to, że adnotacje nie są obsługiwane na urządzeniach mobilnych.


[Obrazek: Youtube-Annotation-Links.jpg]


YouTube proponuje używanie kart i ekranów końcowych, które są obsługiwane przez urządzenia mobilne. Wszystkie adnotacje utworzone przed 02.05.17 będą nadal widoczne, lecz ich edycja nie będzie już możliwa.

[Obrazek: 1nPMQeZ.png]

Adnotacje towarzyszą nam od 2008 roku i moim zdaniem szkoda, że już niedługo ich nie będzie. Można nimi poprawić jakis błąd w filmie, czego nie da się zrobić kartami i ekranami końcowymi. Z drugiej strony niektóre kanały szczególnie muzyczne zasypywały nimi cały ekran, przez co trzeba było się nagimnastykować, żeby je zamknąć. 

Uważacie to za dobrą decyzję, czy wolelibyscie, żeby adnotacje pozostały?

---
Więcej informacji---> https://support.google.com/youtube/answe...gaged&rd=1
Cieszę się, że w nowych filmach ich już nie będzie, irytują jeśli nie mają jakiejś istotnej dla filmu funkcji lub po prostu autor źle je wstawił i nie znikają po czasie, trzeba kliknąć. Sam fakt, że nie są obsługiwane na urządzeniach mobilnych są irytujące, szczególnie, gdy ktoś pokazuje Ci punkt na ekranie w którym niczego nie ma. :) Cieszy mnie to. ;)
W sumie to dobrze. Czasem fakt, adnotacje się przydają np. w sytuacji jak coś na filmie jest już nieaktualne, ale to można również dobrze dodać w tytule filmu.

Mogli by poprawić odznaczane aktywności na liście kanałów, które się subskrybuje. Mam ze sto kanałów za subskrybowanych i to się sypie często. Nie wyświetlają mi się te numerki przy kanałach oznaczające ile filmów na nich nie obejrzałem.