Odjechani.com.pl

Pełna wersja: VfNotes - program do szybkich notatek.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witajcie, napisałem w C++ z użyciem Qt program do szybkiego i wygodnego zarządzania notatkami. Po lewej stronie znajduje się lista z notatkami, po prawej pole do edycji notatki. Program ten z założenia ma pomóc szybko i wygodnie zarządzać krótkimi notatkami, szybciej niż z użyciem notatnika. Jego obsługa jest też w tym celu uproszczona do maksimum.
Kod źródłowy oraz skompilowana wersja: https://github.com/arkadiusz97/VfNotes

• Zablokuj zmianę szerokości okna, albo stwórz responsywny układ.
  • Dodaj w przyszłości możliwość formatowania tekstu. Tak duża czcionka pasuje na nagłówek, nie za bardzo na domyślny tekst.
  • UI/UX leży. Fajnie gdybyś najpierw przemyślał układ/zrobił projekt, a potem wprowadził go w życie. Te trzy kropki :D
  • Uploaduj programy na mega, google drive lub inny znany hosting plzzz, ewentualnie wrzuć na github i dobrze opisz.

Możesz nad tym jakoś zapanować? 

[Obrazek: screenshot_561.png]
Co do niedoskonałości, zdaję sobie sprawę, że one są. Dlatego też umieściłem informację w programie, że to jest wersja beta. Choć mam zamiar te rzeczy poprawić. Chciałem po prostu jak najszybciej wydać już w pełni funkcjonalny program. Oczywiście mam zamiar zrobić to okno tak, aby można było zmieniać jego rozmiar oraz, aby można było zmieniać rozmiar czcionki. Po prostu na razie nie wiedziałem jak zrobić. Co do układu, to co masz dokładnie na myśli, że leży? Przemyślałem go dokładnie i poza tymi trzema kropkami, to nie wiem co tam jest nie tak. Tak jak pisałem, chciałem, aby był możliwie jak najprostszy i szybki w obsłudze. Co do hostingu na skompilowany program, to zmienię go. A co do GitHuba, to przecież jest w temacie link do repozytorium z tym programem na GitHubie. Dodam tylko jeszcze lepszy opis. Dzięki w każdym razie za uwagi ;)
Yay! W weekend przetestuję, notatnik mnie wkurza a samych notek mam wiele! :)
Fajnie, że to przetestujesz. Jeśli możesz, to daj mi znać, jak już sprawdzisz ten program i poinformuj mnie o zauważonych błędach. Bo w końcu na razie jest to beta ;)
Bardzo pomocny program, na pewno mi się przyda jako szybkie notatki. Dokończ go, a będzie idealny do przypięcia w pasku zadań.

Z rzeczy które do poprawy to tak jak wspomniał - skalowanie. Obecnie przy zmianie wielkości okna wszystkie elementy zostają w tej samej pozycji. 
Oprócz tego:
● Brak polskich znaków.
● Przydałaby się też opcja zmiany nazwy notatki.
● Zamiast pola tekstowego (do wpisania nazwy nowej notatki) w głównym oknie dałbym to w okienku po naciśnięciu przycisku "New"
Dzięki za uwagi, je też wprowadzę.
Mała aktualizacja programu. Zarówno kodu źródłowego jak i pliku wykonywalnego. Zmieniłem też hosting na plik wykonywalny. Wszystkie linki w pierwszym poście są oczywiście zaktualizowane.
Wprowadzone zmiany:
-Dodano automatyczne skalowanie elementów dostosowane do zmiany rozmiaru okna.
-Dodano możliwość zmiany nazwy pliku poprzez przycisk "rename".

Zmiany, które mam zamiar jeszcze wprowadzić:
-Dodanie obsługi polskich znaków.
-Dodanie stosownych reakcji na przycisk do zamknięcia okna, gdy nie zapisano zmian w dokumencie.
-Dodanie możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
Skompilował byś ;)
Przecież pisałem w poprzednim poście, że zaktualizowałem wszystkie linki. W pierwszym poście w linku "Program gotowy do uruchomienia" została umieszczona ta nowa wersja.
Stron: 1 2 3