Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Przerwy w internecie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem... założono dzisiaj u nas internet. Łączę się poprzez WiFi do routera, średnio co 10-15 minut przerywa mi internet nie znam przyczyny. Jeżeli ktoś wie niech pisze lub pyta jakie dodatkowe informacje dodać...
z góry dziękuje

tonyviroos

Jaki dostawca internetu ? Jaki router ? Co znaczy "przerywa" internet ? Zrywa połączenie z routerem czy router się rozłącza ?
Internet w Holandi dostawca KPN Lebara Router FRITZ! BOX FON WLAN. poprzez WiFi co jakiś czas brak połączenia z internetem. wydaje mi się że router nie daje sygnału.

tonyviroos

W jakiej odległości od routera znajduje się komputer ? Czy router oddzielają od komputera ściany, strop ? Jak często zrywa połączenie i czy dzieje się to w jednakowych odstępach czasu ?
Przerywa w różnych odstępach czasu, komputer blisko czy daleko przerywa :/ router na 8 komputerów korzystamy z dwóch
Czy być może to jest spowodowane złym złączem? bo zamiast gniazda mamy złączone kable na krótko...

tonyviroos

(11.05.2011, 19:19)kakaowy_lord napisał(a): [ -> ]Czy być może to jest spowodowane złym złączem? bo zamiast gniazda mamy złączone kable na krótko...

To może być główną przyczyną zrywania połączenia, może też być źle skonfigurowany router lub ma jakieś zakłócenia i traci sygnał.

Pierwsze co trzeba zrobić to podłączyć router do sieci zgodnie z zaleceniami a później można będzie dopiero szukać dalej jeśli problem będzie występował nadal.