Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Jak pobierać szybciej z serwisów takich jak Rapidshare czy Megaupload?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Często gdy pobieramy jakiekolwiek dane z serwisów takich jak Rapidshare, Megaupload, Mediafire, zShare i innych korzystamy z bezpłatnego dostępu do tych danych a co za tym idzie zwykle musimy poczekać na uaktywnienie pobierania.

Pół biedy jeśli jest to kilka sekund. Gorzej jeśli jest to kilka minut.
Na szczęście dla posiadaczy przeglądarki internetowej Mozilla Firefox został napisany dodatek, który przyspiesza czas oczekiwania na pobranie danych.
Mowa o dodatku SkipScreen.
[Obrazek: skipscreen2.jpg]

Dzięki niemu zaoszczędzisz czas gdyż ten dodatek omija ograniczenia czasowe i przekierowuje bezpośrednio do pliku.

Przykład.

Chcę pobrać plik który został umieszczony na serwerze serwisu Sendspace.com:
[Obrazek: patchsendspace.jpg]

Klikam na link, który przekieruje mnie na serwis Sendspace.com:
[Obrazek: skipscreen3.jpg]

Wybieram bezpłatną opcję REGULAR DOWNLOAD.
Zauważyłem że na dole pokazał się pasek dodatku SkipScreen - nie ważne co jest na nim napisane, ważne że dodatek właśnie pracuje.

Teraz powinno pojawić się okienko z limitem czasowym.
Tym razem tak nie jest i najpierw pokazuje mi się okienko do wpisania kodu liczbowego (przepisuję cyfry i naciskam klawisz Enter) a potem pokazuje mi się coś takiego:
[Obrazek: skipscreen4.jpg]

Okazuje się że ograniczenie czasowe znika bezpowrotnie i moim oczom ukazuje się okno systemu Windows umożliwiające rozpoczęcie pobierania.

Zatem rozpoczynam pobieranie tego pliku:
[Obrazek: skipscreen5.jpg]

Po ściągnięciu plik ląduje na dysku mojego komputera:
[Obrazek: skipscreen6.jpg]

Szybkie i łatwe pobieranie bez limitów i do tego całkowicie bezpłatne.

Niektóre serwisy zmieniają sposób uruchamiania ograniczenia czasowego dlatego czasami dodatek SkipScreen nie spełnia swojej funkcji.
Wówczas nie należy się denerwować czy panikować gdyż jedynym wyjściem zostaje poczekać na ukazanie się aktualizacji dla dodatku.
Dzięki za poradę chyba muszę się przesiąść z opery na firefoxa :)
Fajny sposób aby skrócić czas oczekiwania na upragniony download, ale niestety limit prędkości jaki jest dla darmowego konta zostaje.
Ja polecam bardzo tani dostęp do płatnych serwisów rapidshare i 25 innych.
TU LIMITY ZNIKAJĄ I SSASZ NA MAXA.

tonyviroos

Hehe a nie łatwiej wejść tutaj ? http://chomikowywarez.pl/konta-premium/
Gdybym to ja wiedział że istnieje coś takiego jak chomikowywarez.pl to wszystko wyglądałoby inaczej.
Z tego co mi się wydaje to SkipScreen działa dużo dłużej niż ten nowy temat w chomikowym warezie.
Stąd SkipScreen jest mi bliższy.
Akurat nie szukam po całym internecie sposobów na pobieranie free bo prawie nic nie pobieram a gdy już muszę coś pobrać to nie lubię czekać stąd ten poradnik.
Prędkość pobierania z kont z ograniczeniami jest wystarczająca dla mojego łącza internetowego i akurat ja nie narzekam że ściąga za wolno bo i tak zawsze pobieram maksymalną przepustowością mojego łącza czyli dla mnie ograniczenia nie ma.

tonyviroos

Ja całkiem niedawno dodałem konta premium do swojej oferty (niebawem będą kolejne premium do kupienia za sms które będą udostępniane na zasadzie reseller).
Może dla Ciebie nie ma znaczenia czy pobierasz jako free user czy jako premium ale inni z szybkimi łączami powinni docenić dostępność kont premium.

Oczywiście poradnik jest bardzo dobry i dla osób które mało pobierają wystarczający.